• TYDZIEŃ ZDROWIA w klasach IV-VI

• 27.08.2018 21:50
        • W ciągu Tygodnia Zdrowia uczniowie klas IV-VI na lekcjach wychowania fizycznego mieli okazję pochwalić się swoim drugim śniadaniem a dokładniej czy w jego skład wchodzą owoce i warzywa. Świadomość uczniów dotycząca zdrowego odżywiania jest duża. Praktycznie codziennie w plecaku każdego dziecka się one znajdowały. 12 kwietnia, 154 uczniów klas IV-VI uczestniczyło w rywalizacji sportowej.

• Młodzież, która ze względów zdrowotnych nie mogła czynnie brać udziału w fizycznych zmaganiach, kulturalnym dopingiem zagrzewała do sportowej walki kolegów i koleżanki ze swoich klas. Dużych emocji dostarczyła gra w kwadranta. W klasach czwartych najlepiej grali uczniowie z IVa, w piątych z Vb, a w szóstych VIa. Rzucano również piłką do kosza. Wśród czwartoklasistów najlepszą celnością popisali się uczniowie IVa. Vb wygrała rywalizację z Va, a VIc okazała się najlepsza. Emocje sięgnęły zenitu, gdy klasy rywalizowały w przeciąganiu liny. Najmocniejszymi czwartoklasistami okazali się przedstawiciele IVa. Va przeciągnęła Vb a VIb była najlepsza.
          Po skończonej rywalizacji uczniowie z rumieńcami na twarzach wracali do domu. Nie wszyscy mogli wygrać, ale liczyła się głównie aktywność fizyczna i integracja klasowa i szkolna.

Dzień później 14 uczniów godnie reprezentowało naszą szkołę w Rankingu Szkół i Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Najlepiej wśród dziewcząt pobiegła Weronika Kawicka, która zajęła 7 miejsce, a Oskar Banaszak dobiegł czwarty.

W sobotę 14 kwietnia nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze na XVI Ogólnopolskich Zawodach w Chodzie Sportowym w Zaniemyślu. W rywalizacji szkół podstawowych SP w Zaniemyślu uplasowała się na drugim miejscu. Indywidualnie Aleksandra Błaszak zajęła drugie miejsce przed Natalią Jamieluchą, która była trzecia.

To był naprawdę aktywny TYDZIEŃ ZDROWIA dla uczniów SP w Zaniemyślu.