• Drzwi Otwarte - 10.03.2018 r.

• 27.08.2018 21:55
        • W sobotę 10 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. R.W. Berwińskiego w  Zaniemyślu odbyły się Drzwi Otwarte. Stanowią one okazję do poznania szkoły przez naszych przyszłych uczniów i ich rodziców.

• Impreza rozpoczęła się spotkaniem informacyjnym, podczas którego dyrektor Anna Rewers- Baranowska przybliżyła rodzicom terminy oraz kryteria tegorocznej rekrutacji. Zapoznała ich z głównymi założeniami placówki i przebiegiem edukacji w szkole.  Kierownik świetlicy Lidia Szymkowiak przedstawiła ofertę stołówki szkolnej oraz zajęć  świetlicowych dla poszczególnych grup wiekowych. Rodzice obejrzeć mogli również prezentację, w której ujęto najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.

Dzieci wraz z opiekunami mogli zwiedzić pomieszczenia szkolne i wziąć udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Na hali sportowej czekały na nich zajęcia sportowe: tory przeszkód, zabawy ruchowe i orientacyjne.  Przyszli uczniowie mogli obejrzeć pokaz karate i zapoznać się z szeroką ofertą zajęć dodatkowych, odbywających się na terenie naszej szkoły. W salach lekcyjnych czekały na nich liczne warsztaty:  językowe, plastyczne i interaktywne.  Dzieci chętnie zaglądały do każdej z sal; bawiły się wykorzystując przygotowane przez nauczycieli gry i zabawy. Wykonywali prace plastyczne i korzystali z tablic interaktywnych. Najmłodsi mogli rozwijać intuicję algorytmiczną dzięki Scottie Go, a robot Photon wprowadził ich w świat programowania. Warsztaty przygotowane przez wychowawców i uczniów szkoły miały na celu oswojenie dzieci z perspektywą nauki w szkole.

E.M.