• 2017/2018

    • 2a – klasa małych informatyków

    • 27.08.2018 21:55
    • Dnia 6 marca 2018 roku, na zaproszenie Pani Anety Cychnerskiej, gościliśmy w naszej klasie przedstawiciela firmy Microsoft – Pana Jacka Golę – tatę naszego kolegi Pawła.
    • Dowiedzieliśmy się, że firma Microsoft została założona w 1975 roku i jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw z branży technologii informacyjnych. Zajmuje się rozwojem technologii związanej z komputerami i telefonami. Najbardziej znanymi produktami przedsiębiorstwa Microsoft są: system operacyjny Windows, pakiet Office oraz gry komputerowe, np. Minecraft. Microsoft produkuje również tablety, konsolę Xbox, klawiatury, myszy, smartfony.

     Pan Jacek pokazał nam jak wyglądały pierwsze komputery oraz te najnowszej generacji, na których mogliśmy się pobawić. Ze zdziwieniem obserwowaliśmy, jak to się dzieje, że Pan Jacek i Paweł mogą uruchomić komputer, a my nie. Okazało się, że ten komputer posiada identyfikację biometryczną, tzn. uruchamia się po rozpoznaniu wcześniej zeskanowanej twarzy. Wystarczyło, że Paweł na niego spojrzał a komputer już działał.

     Z entuzjazmem bawiliśmy się magicznymi długopisami, które służyły do pisania na monitorze komputera. Zaznaczaliśmy na mapie trasy ze swojego domu do szkoły i odczytywaliśmy ich długości. Świetną zabawą było rysowanie obiektów w przestrzeni trójwymiarowej - 3D.

     Panu Jackowi jeszcze raz dziękujemy za poświęcony nam czas , wspaniałą zabawę oraz gadżety jakie otrzymaliśmy (notesiki i długopisy z logo firmy Microsoft). DZIĘKUJEMY !!!

     W przyszłości też chcielibyśmy mieć tak ciekawą i pasjonującą nas pracę.

    • Wróć do listy artykułów