• Pierwsze starty na plus

• 30.08.2018 16:02
        • Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły na zawodach „Czwartki LA” na nowym stadionie lekkoatletycznym przy ZSR w Środzie Wlkp. 21 września br. Dużą część naszej reprezentacji stanowili uczniowie klas czwartych, czyli debiutanci w zawodach międzyszkolnych. Pozostali to stali bywalcy „Czwartków LA”.

• Na początek czwartoklasiści rzucali piłeczką palantową. Najdalej z naszej szkoły rzucił Dominik Pohl, co dało mu 5 miejsce. Następnie rywalizowano w biegu na 60 m gdzie bezkonkurencyjni okazali się bracia Janeczko. Wygrał Kuba z bardzo dobrym wynikiem 9,52 s a Jasiu był drugi. Tuż za podium na czwartym miejscu sklasyfikowany został Michał Leciej. W tym czasie Dominika Kawicka zajęła drugie miejsce w skoku w dal.

Na koniec imprezy przewidziano biegi długie. Dziewczyny biegały na 600 m a chłopcy na 1000 m. Wśród chłopców z rocznika 2007 Kuba Janeczko był drugi, a Mateusz Twardowski trzeci. W piątych klasach drugie miejsce wybiegał Oskar Banaszak. W rywalizacji rocznika 2005 Patryk Zalewski minimalnie przegrał walkę o pierwsze miejsce i zajął 2 m. Po chłopakach biegały dziewczęta. Bardzo dobrze pobiegły siostry Dominika i Weronika Kawickie. Dominika była 2 a Weronika 3.

Gratulacje :)

Autor: Dariusz Dukarski