• Z życia świetlicy

• Świetlica - rok szkolny 2016/2017

• Uczniowie naszej świetlicy wraz z wychowawcami z wielkim entuzjazmem uczestniczyli  w konkursie BAW SIĘ I UCZ! ŚWIETLICA SZKOLNA PRZYJAZNA UCZNIOWI

Dzieci świetnie wykonały pod kierunkiem nauczycieli wszystkie zadania zaplanowane w konkursie:

1.Zajęcia teatralne klasy 0-1: p.Raczkowska K

2.Zdrowie na talerzu II -IV: p.Szymkowiak L

3.Wakacyjne podróże II-III: p.Szymkowiak L

4.Tydzień Harrego Pottera IV-VI: p.Melosik A

5.Bezpieczeństwo korzystania z internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w sieci VI: p.Wojciechowska E

6.Konkurs recytatorski   0-I: p.Raczkowska K

7.Bawić, uczyć, wychowywać - rola świetlicy szkolnej IV-VI: p.Bydołek R

8.Czytanie łączy pokolenia  II-III: p.Szymkowiak  L

9.Zajęcia kreatywne z dziećmi III-IV: p.Koput B

10.Polska Złota Jesień  IV-V: p.Bydołek R

Konkurs trwał od 15 września 2016r. do 15 marca 2017r. Nasza świetlica otrzymała CERTYFIKAT za aktywną działalność dzieci i wychowawców naszej świetlicy.

Koło origami – kirigami w świetlicy szkolnej : opiekun p. Lidia Szymkowiak

Uczniowie świetlicy z przyjemnością uczestniczą w zajęciach artystycznych koła origami – kirigami. Origami jest formą zajęć plastyczno – technicznych, która wymaga dokładności, precyzji i koncentracji. Wykonywanie poszczególnych czynności w ściśle określonej kolejności ma wpływ na naukę logicznego myślenia. Origami u dzieci  rozwija zdolności manualne, ale również ma nieocenione walory wyciszające i uspakajające. Pracujemy następującymi technikami origami: origami płaskie z kół, origami płaskie z kwadratów, origami przestrzenne – baza kwadrat.

Dzieci z klasy III b chętnie wykonały godło Polski z okazji Święta Niepodległości za pomocą formy origami płaskie z kół:

***

Na świetlicy nie jest nudno. Bawimy się, ale też ciężko pracujemy rozwijając swoje zdolności intelektualne i manualne. Praca w grupie, zajęcia indywidualne - każdy znajdzie coś dla siebie. (p. Katarzyna Raczkowska)

Pogadanka z uczniami na temat roli świetlicy szkolnej - p. Renata Bydołek

Przeprowadziłam pogadankę z uczniami przebywającymi w świetlicy szkolnej. Dzieci bardzo chętnie dyskutowały i opowiadały co robią w świetlicy, co im się podoba. Wykazały duże zadowolenie z czasu, który spędzają w świetlicy. O świetlicy mówiły, jako o miejscu w którym czują się bezpiecznie, w którym mogą się pobawić swobodnie lub z nauczycielem podczas różnorodnych zajęć tematycznych, odpocząć, odrobić lekcje.

Aby pobudzić motywację uczniów ogłosiłam konkurs świetlicowy: "Z życia świetlicy" w kategorii praca plastyczna lub pisemna. Większość dzieci zdecydowanie wybrała pracę plastyczną - kredkami. Znaleźli się też uczniowie, którzy krótko opisali czas pobytu na świetlicy.