• Aktualności

            • Informacja

            • (Plakat przedstawia informacje na temat zapisów do szkoły muzycznej w Środzie Wielkopolskiej. W tle grafika nawiązująca do tematyki plakatu).

            • Konkurs

            • Dołącz do konkursu „tiktokowo-zawodowo”, który startuje 29.05.2023 r. Konkurs organizowany jest przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

              Celem konkursu jest zaprezentowanie przez uczniów szkół podstawowych dowolnego zawodu w maksymalnie 30 sekundowym filmiku.

              Żeby wziąć udział w konkursie należy:
              - Nagrać filmik maksymalnie 30 sekundowy, który przedstawia dowolny zawód w sposób kreatywny, z odrobiną humoru i pozytywną wizją nauki/pracy w zawodzie.
              - Polubić stronę CWRKDiZ w Poznaniu na TikToku
              - Ohasztagować zamieszczony filmik #zawodowo

              Konkurs trwa do 12.06.2023 r. Pięć najbardziej kreatywnych osób otrzyma nagrody.

            • FINAŁ KONKURSU O WYBICKIM

            • W sobotę 27 maja w Szkole Podstawowej w Manieczkach miał miejsce finał VIII EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O GEN. JÓZEFIE RUFINIE WYBICKIM I POLSKICH SYMBOLACH NARODOWYCH.

              W konkursie wzięło udział 3 uczniów z naszej szkoły: Maja z klasy 8d oraz Jędrzej i Konrad z klasy 5c. Wymienieni uczniowie już w kwietniu zapewnili sobie udział w finale, osiągając dobre wyniki w eliminacjach wojewódzkich.

              Miło nam poinformować, iż w sobotnim konkursie w kategorii klas 4-6 laureatem został Konrad, który zajął trzecie miejsce. Konrad wykazał się dużą wiedzą nie tylko o gen. Józefie Wybickim, wybitnym twórcy słów Mazurka Dąbrowskiego, ale także o także o realiach epoki, w której żył bohater konkursu. Ponadto wymagana była też wiedza o miejscach związanych z życiem Wybickiego, dobra znajomość polskich symboli narodowych oraz ich historii.

              Na koniec warto dodać, iż uczestnicy konkursu wraz z opiekunem wzięli udział w wycieczce po Manieczkach, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego.

              To właśnie w Manieczkach znaczną część życia spędził ten wielki polski patriota.

            • TARGI PRACY, RZEMIOSŁA I EDUKACJI.

            •  

               

              W dniu 19 maja br. na Starym Rynku w Środzie Wielkopolskiej, w ramach Średzkich Sejmików Kultury odbyły się Targi Pracy, Rzemiosła i Edukacji. Uczniowie klas siódmych, mieli znakomitą okazję, aby poznać zawody, pracodawców oraz ciekawie zaprezentowaną ofertę edukacyjną szkół średnich.

            • Kulturalna Mobilizacja

            • Gminny Ośrodek Kultury w Zaniemyślu zaprasza do udziału w Kulturalnej Mobilizacji Mieszkańców Gminy Zaniemyśl 😊 Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja br.

              (Obrazy prezentują informacje na temat Kulturalnej Mobilizacji Mieszkańców Gminy Zaniemyśl; Na kololorym tle znajdują się obrazy nawiązujące do tematyki programu).

            • Turniej szachowy

            • W niedzielę 14.05.2023 r. o godz. 10:00 w WASE w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się Turniej szachowy dla dzieci szkół podstawowych z powiatu średzkiego. Zawody przeprowadzone zostaną w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i młodsi oraz klasy IV-VIII. Dla zwycięzców przewidziano puchary i nagrody rzeczowe. Organizatorem jest Klub Hetman Środa Wlkp.
               

              (Plakat przedstawia informacje na temat turnieju szachowego dla dzieci z powiatu średzkiego. W tle grafika nawiązująca do tematyki turnieju).

            • 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            • W piątek 28. kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas: 4a, 6b i 7b pod kierunkiem p. Dagmary Chojnackiej - Raczak, Joanny Kajdan i Aleksandry Szulc przygotowali obrazową inscenizację wydarzeń sprzed 232 laty. Było uroczyście i odświętnie!

              Dziękujemy!

            • BRD

            • 27.04. br odbył się finał powiatowych zawodów rowerowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasi uczniowie wzięli udział w tym turnieju i zajęli dobre miejsca .

              🚴 W kategorii 10-12 lat:

              1. SP Dominowo

              2. SP Zaniemyśl

              3. SP Krzykosy

              4. SP nr 3 w Środzie

              5. SP Kolniczki

               

              🚴 W kategorii 13-15 lat:

              1. SP Giecz

              2. SP Krzykosy

              3. SP Zaniemyśl

              4. SP Słupia Wielka

              5. SP Kolniczki

               

              Brawa dla: Blanki z 5a, Leny z 5c, Huberta z 6b, Tomka z 6a, Igi z 7b,  Adama z 7b i Maksa z 7a

            • WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO

            • W dniu 14 kwietnia 2023 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje wojewódzkie w ramach VIII edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O GEN. JÓZEFIE RUFINIE WYBICKIM I POLSKICH SYMBOLACH NARODOWYCH. Do konkursu zgłosiły się 44 szkoły z terenu Wielkopolski, łącznie 98 uczniów.

              Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 4 uczniów: Małgosia i Maja z klasy VIIId oraz Konrad i Jędrzej z klasy Vc. Startowali w dwóch kategoriach – klasy 4-6 i 7-8. Warto tutaj wspomnieć, iż wymienieni uczniowie wygrali wcześniej szkolny konkurs o Józefie Wybickim, zajmując pierwsze cztery miejsca.

              W tym tygodniu otrzymaliśmy oficjalne wyniki konkursu. Miło nam poinformować, iż do dalszego etapu – finału konkursu zakwalifikowali się Konrad, Maja i Jędrzej.

              Finał konkursu odbędzie się 27 maja w Szkole Podstawowej w Manieczkach. Gratulujemy uczniom, życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników.

            • INFORMACJA

            •  

              02 maja br. sekretariat szkoły będzie nieczynny.

              W dniach 04-05. 05 sekretariat będzie czynny

              w godzinach od 8.00 do 13.00.

            • Warszawa da się lubić ...

            • 19 kwietnia 2023 roku wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Wzięły w niej udział  klasy: 7a, 6a, 6b, 7b i pięcioro opiekunów. Dosyć wcześnie rano, bo o 6.30, zebraliśmy się przy zatoczce autobusowej obok naszej szkoły. Cała trasa, łącznie z postojami, trwała pięć godzin. Około 11.30 byliśmy już na miejscu.
              Zwiedzanie zaczęliśmy od Ogrodu Saskiego, gdzie zauważyć można już pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny. Tam znajdował się Grób Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy nawet okazję zobaczyć cogodzinną zmianę warty żołnierskiej. Następnie zwiedzaliśmy warszawskie Śródmieście oraz Stare Miasto. Zobaczyliśmy bardzo dużo pięknych zabytków, w tym Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Pomnik Warszawskiej Syrenki czy Pałac Prezydencki. Po chwili wolnego czasu na Rynku Starego Miasta wybraliśmy się w stronę stacji metra, aby pojechać do Pałacu Kultury i Nauki. Około godziny 16.00 byliśmy na miejscu. Mieliśmy krótką przerwę, po czym wjechaliśmy windą na trzydzieste piętro. Widoki z góry zapierały dech w piersiach! Po dniu pełnym emocji, zadowoleni, pojechaliśmy do hotelu, żeby się wyspać i zgromadzić siły na kolejny dzień zwiedzania.
              Rano, po zjedzeniu pysznego śniadania, podjechaliśmy autokarem pod Stadion Narodowy. Obiekt był dużo większy niż się spodziewałam i zrobił na mnie wielkie wrażenie. Zajrzeliśmy wszędzie! Byliśmy w szatniach, na trybunach, w sali konferencyjnej, a nawet w stadionowych lochach! Gdy zwiedziliśmy wszystko, co było w planach, wybraliśmy się na spacer po parku Łazienki Królewskie do Belwederu. Widzieliśmy bardzo piękne budowle i przy okazji poszliśmy na lody, żeby się ochłodzić i odpocząć. Gdy nadszedł czas, aby ruszać dalej, wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Na miejscu było wiele nietypowych i kreatywnych nagrobków. Spoczywali tam sami wybitni ludzie w tym: aktorzy, pisarze, lekarze, lotnicy i żołnierze, jak i wiele innych. Mnie najbardziej ciekawiły groby Rudego, Alka i Zośki. Po następnym bardzo interesującym dniu zjedliśmy obiadokolację i wróciliśmy do hotelu.
              Trzeciego dnia zwiedzanie zaczęło się od wiszących ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Widok z góry był równie śliczny jak i samo miejsce. Zieleni było trochę mniej niż się spodziewałam, ale wiem, że latem jest tu magicznie, jak w roślinnej krainie czarów. Później odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieliśmy sporo czasu, żeby pochodzić i pooglądać wszystkie doświadczenia naukowe. Większość eksperymentów mogliśmy nawet wykonać sami! Następnie, w promieniach słońca, poszliśmy nad Wisłę, aby przyjrzeć się z bliska kolejnemu pomnikowi Syrenki. Czas bardzo szybko minął. Pozostał ostatni punkt naszej wycieczki - Centrum Handlowe Złote Tarasy. Mieliśmy tam czas wolny, żeby zrobić zakupy i się najeść. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną.
              Moim zdaniem ta wycieczka była bardzo interesująca i świetnie się na niej bawiłam. Cieszę się, że mogłam spędzić  czas ze znajomymi w tak kreatywny i pouczający sposób. Uważam, że wycieczka była bardzo udana i powinno się odbywać takich więcej!
               

            • Tak było 50 lat temu…

            • A już dzisiaj z radością zapraszamy Was na obchody 50- lecia nadania imienia naszej szkole.

              Będzie nam bardzo miło, jeśli będziecie świętować razem z nami! Zapraszamy świadków ówczesnych wydarzeń, absolwentów z każdych roczników, aktualnych uczniów i ich rodziny!

              Liczymy na Waszą obecność.

              Do zobaczenia w czerwcu!

              Śledźcie nas na fb i na stronie szkoły, wkrótce szczegóły.

            • INFORMACJA

            •  

              W okresie przerwy świątecznej

              tj. 6 i 7 oraz 11 kwietnia br.

              sekretariat w budynku głównym

              czynny będzie od 8.00 do 13.00

            • Konkurs filmowy

            • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie filmowym "Przyroda Ziemi Zaniemyskiej". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VIII. 

              Zadanie polega na zmontowaniu krótkiego filmiku na temat przyrody Zaniemyśla i okolic. W filmie można wykorzystać własne materiały lub skorzystać z materiałów dostarczonych przez organizatorów.

              Przewidziano nagrody rzeczowe i dyplomy dla zwycięskich prac. 

              Opiekunem konkursu w naszej szkole jest p. Natalia Naskręt.

              Wymogi dotyczące pracy oraz terminarz dostępne są w poniższym regulaminie:

              regulamin_konkursu_filmowego_Przyroda_Ziemi_Zaniemyskiej.pdf

            • Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych i Średnich w karate

            • Ciężki worek medali przywieźli z Mosiny uczniowie naszej Szkoły. Pod okiem p. Moniki Mydlarz zaniemyscy karatecy reprezentowali naszą Szkołę w Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych i Średnich w karate. Każdy z zawodników dał z siebie wszystko i zaprezentował bardzo wysoki poziom. Nasi uczniowie zdobyli łącznie 14 medali i aż trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium!! Gratulujemy!!

              Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest na profilu WF Zaniemyśl .

            • Podsumowanie konkursu

            • 21 marca oprócz Pierwszego Dnia Wiosny obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lasów. To w nawiązaniu do drugiego z wymienionych wyżej świąt zorganizowany został w naszej szkole konkurs fotograficzny CZTERY PORY ROKU W NASZYM LESIE. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 1 – 8. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie do wykonania, wybierając tylko sześcioro laureatów, gdyż ciekawych prac, uwydatniających walory przyrodnicze naszego lasu, było całkiem sporo. Zwycięzcom wręczono dzisiaj nagrody i dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, mały upominek i gratulacje od nauczycieli, kolegów i koleżanek.

              Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych w naszej szkole oraz poza nią.

            • Przyjaciele Zippiego

            • Na zajęciach „Przyjaciele Zippiego” gościliśmy mamę Lenki. Pomogła nam ona podsumować część projektu o rozwiązywaniu konfliktów „Wygrać z przemocą.” Pani Ewelina w swojej pracy zawodowej pomaga ludziom w sytuacjach kiedy dochodzi do przemocy. Opowiedziała nam dziś o różnych rodzajach przemocy i o skutkach, jakie niesie za sobą jej używanie. Zwróciła naszą uwagę na wiele aspektów jej występowania i na rolę, jaką może odegrać w naszym dalszym życiu. Uczniowie chętnie dzielili się z gościem spostrzeżeniami dotyczącymi omawianego tematu. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję. 

              (Zdjęcia przedstawiają uczniów podczas zajęć "Przyjaciele Zippiego").