• Aktualności

      • Konkurs

      • Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pt. „RODZINA ŹRÓDŁEM MOCY - STOP PRZEMOCY W RODZINIE" ogłoszonym przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zaniemyślu, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszeniem „Wuchta Wiary” . Poniżej szczegóły i regulamin konkursu:

       (Plakat przedstawia informacje na temat konkursu Rodzina źródłem mocy - stop przemocy w rodzinie. Jasne tło, w centrum plakatu obraz z rodziną).

      • FINAŁ XI EDYCJI KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

      • 26 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. odbył się finał XI Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia dla uczniów ze szkół podstawowych. W rozgrywkach uczestniczyło osiem zespołów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8c. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:


       I miejsce – zespół SP Nr3 w składzie:

       Michał Wojkiewicz, Katarzyna Zalewska, Michał Waleron


       II miejsce – zespół SP w Zaniemyślu w składzie:

       Adam Pawlak, Michał Sobierajski, Kamil Szał,


       III miejsce – zespół SP w Słupi Wielkiej w składzie:

       Gabriela Mydlarz, Blanka Kałużna, Wojciech Zaleski


       Gratulujemy!


      • ROZRYWKA W JUMP SPACE

      • W dniu 11 kwietnia po zajęciach szkolnych uczniowie klas 6a i 6b wyjechali do Parku trampolin w Śremie. Spędzili tam aktywnie 2 godziny, świetnie się bawiąc!!!

      • WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY – PODSUMOWANIE

      • W roku szkolnym 2021/2022 7 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Duży sukces osiągnął w tym konkursie uczeń naszej szkoły -  Kamil z klasy VIII c.

       Kamil pewnie przeszedł przez kolejne etapy konkursu – szkolny i rejonowy i 14 marca 2022 roku wystartował w ostatnim etapie konkursu (stopień wojewódzki). Zdobył 74% możliwych do zdobycia punktów i został finalistą konkursu.

       Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za ogromny wkład pracy i włożony wysiłek!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!

      • KONKURS „MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI” – PODSUMOWANIE

      • W tym roku szkolnym odbył się X Wojewódzki Konkurs Historyczny „Marszałek Józef Piłsudski”. Tegoroczna edycja wpisywała się w obchody 155. rocznicy urodzin patrona konkursu. Nasi uczniowie –  Adam i Michał z klasy VIII c awansowali do finału konkursu dla szkół podstawowych, w którym wystartowało 13 drużyn. Chłopcy zajęli 6 miejsce. Warto wspomnieć, że w całym konkursie wzięły udział 82 drużyny z 54 szkół. Gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy za pracę i zaangażowanie!!!

      • Informacje

      • W najbliższy piątek 18.03 o godz. 19:00 odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury koncert Solidarni z Ukrainą. Wystąpi wyjątkowy duet Aleksandra Idkowska oraz Dawid Troczewski. Wydarzenie będzie tłumaczone na język ukraiński.

       W niedzielę 20.03 w godzinach 15:00 - 17:00 zostanie zrealizowany Dzień Integracji Polsko - Ukraińskiej. W ramach tego wydarzenia będą animacje dla dzieci (w polskiej oraz ukraińskiej wersji językowej), kawa oraz ciasto.

       (Na plakatach zamieszczone zostały informacje na temat koncertu "Solidarni z Ukrainą" oraz Dnia Integracji Polsko - Ukraińskiej).

      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • W grupie 5ab CMI (Centrum Mistrzostwa Informatycznego) kontynuowaliśmy dzisiaj przygodę z ozobotem. Taki mały, a taki mądry.... jak my 😁.

       (Zdjęcia przedstawiają uczestników projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego pracujących z Ozobotem).

      • Dzień matematyki w klasie 1a, 1c i 3a

      • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły udowodnili, że matematyka może być przyjemna i dawać dużo radości👍😊. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach matematycznych, które miały pokazać inną stronę królowej nauk👑, bo dzień matematyki powstał właśnie po to, by uświadomić dzieciom, że matematyka otacza nas w życiu codziennym i wcale nie musi być trudna. 👍

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. 1a, 1c i 3a biorących udział w zajęciach przygotowanych w ramach obchodów Dnia Matematyki).

      • Wystawa uczniów kl. 3b

      • 🌟”W Kosmosie” 🌠- taki tytuł miała wystawa, którą można było zobaczyć w ubiegłym tygodniu w naszej szkole🏫. Uczniowie klasy 3b wraz rodzicami i nauczycielami przygotowali oryginalne eksponaty🖼🎈🚀🛰🌎🌛🌞 i z wielką radością zapraszali nauczycieli oraz koleżanki i kolegów z klas 1-3. Kto nie miał okazji zobaczyć naszych prac na żywo, może obejrzeć poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia ⬇️

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 3b prezentujących przygotowaną przez nich wystawę pt. "W Kosmosie").

      • Drzwi Otwarte w naszej szkole!

      • W naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków👦👧rozpoczynających od września swoją przygodę ze szkołą. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Anna Rewers-Baranowska przedstawiając informacje na temat organizacji pracy szkoły oraz projekty, które najmłodsi uczniowie naszej szkoły realizują w trakcie zajęć. Dzieciom bardzo podobał się spacer po szkole, w trakcie którego mogli zobaczyć sale lekcyjne oraz uczestniczyć w zajęciach z kodowania na dywanie 🤖, z języka angielskiego, w zajęciach plastycznych 🎨oraz sportowych⚽️🏅. Podobały się również gry i zabawy ♟przygotowane przez uśmiechnięte nauczycielki naszej szkoły. Na zakończenie czekały na dzieci słodkie lizaki 🍭oraz ważny test: każdy kandydat na ucznia został poproszony o ocenę czy podobał mu się czas spędzony w szkole 🙂☹️. Cieszymy się, że na tablicy pojawiły się tylko i wyłącznie uśmiechnięte buźki🙂👍Do zobaczenia we wrześniu!👋

       (Zdjęcia przedstawiają dzieci biorące udział w zajęciach przygotowanych w ramach Drzwi Otwartych).

      • Nasza Szkoła z Odznaką Jakości

      • Zrealizowany niedawno projekt „Volles Haus” uzyskał akceptację Krajowego Biura eTwinning i otrzymał eTwinning Quality Label. 🇪🇺

       (Obrazy informują o otrzymaniu eTwinning Quality Label za projekt "Volles Haus").

      • CMI - zajęcia z Ozobotem

      • Nauka programowania ma na celu rozbudzić w uczniach potrzebę wytyczania nowych ścieżek  rozwoju, kreatywnego wykorzystywania możliwości jakie dają nowoczesne technologie, dzielenia  się swoimi pomysłami z całym światem.

       Na zajęciach uczyliśmy się wydawać polecenia Ozobotowi. Wiemy już, w jaki sposób Ozobot  postrzega swoje otoczenia i porusza się w nim.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów pracujących z Ozobotami podczas zajęć).

      • JUBILEUSZOWY DZIESIĄTY WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

      • „MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI”

       We wtorek 8 marca 2022 roku 2 dwuosobowe drużyny z naszej szkoły – Dawid i Kamil oraz Adam i Michał (wszyscy z klasy VIII c) - przystąpiły do wojewódzkiego etapu  konkursu historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”.  Konkurs polegał na rozwiązaniu przez każdą drużynę 20 – zadaniowego testu jednokrotnego wyboru. Adam i Michał, którzy tworzyli jedną z naszych drużyn, uzyskali miano Finalistów Konkursu i są uprawnieni do wzięcia udziału w planowanej na czwartek 17 marca ostatniej finałowej jego części. Zbliżająca się rozgrywka wyłoni laureatów tegorocznej jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu.

       Życzymy chłopcom powodzenia!!!

      • Zbiórka

      • (Na obrazie umieszczono informacje dotyczące zbiórki ogłoszonej na terenie Gminy Zaniemyśl. W tle flaga Ukrainy).