W niedzielny wieczór uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, wzięli udział w uroczystej mszy św. z okazji 85 rocznicy rozstrzelania Zaniemyślan. Po mszy udali się na cmentarz parafialny, gdzie uczestniczyli w apelu poległych, zapalili znicz i złożyli kwiaty.
Rocznica rozstrzelania Zaniemyślan
POLA NADZIEI
W ramach tej akcji, 21 października 2024 r., wolontariusze z klasy VIII b posadzili cebulki żonkili przed budynkiem szkoły. Rośliny zakwitną na wiosnę tworząc pole nadziei. Ma ono nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiaty zostaną rozdane przez wolontariuszy, podczas kwest żonkilowych na rzecz podopiecznych Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej..
„Pola Nadziei” to ogólnopolska kampania, mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Symbolem akcji jest żółty żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei.
8
Wydział Fizyki i Astronomii w Poznaniu.
W czwartek 17 października uczniowie z klas ósmych pod opieką p. Ewy Zawodnej oraz p. Anny Woźniak brali udział w obchodach 100-lecia Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego na Wydziale Fizyki i Astronomii w Poznaniu.
Uczniowie uczestniczyli w wielu pokazach zorganizowanych przez poznańskie uczelnie, między innymi: „Kilka ciekawych doświadczeń z elektrycznością i magnetyzmem”, „Zjawiska fizyczne w odniesieniu do żywności”, „Lewitacja nurkowa czy Stellarium - Domowe Planetarium”. Oprócz pokazów na zwiedzających czekało wiele atrakcji, takich jak figury Chladniego, skanowanie ludzi i przedmiotów, czy konstrukcja rakiet.
Była to wspaniała okazja, by zwiedzić Kampus Morasko, a także zapoznać się wystawą CERNu, która prezentuje zagadnienia związane z fizyką cząstek elementarnych i w ostatnim czasie - z okazji 70-lecia powstania Europejskiego Laboratorium Fizyki Cząstek - gości w Poznaniu.
24
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej, to polskie święto oświaty, które obchodzone jest co roku 14 października jako upamiętnienie rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej.
Dzisiaj w szkole odbył się uroczysty apel, na którym przemawiała pani dyrektor Anna Rewers-Baranowska. W części artystycznej wiersze i tańce zaprezentowali uczniowie i nauczycielki naszej szkoły.
Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Dyrektorzy i Pracownicy szkoły przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia i wyrazy ogromnego szacunku dla Waszej pracy.
15
EDUKACJA TERENOWA - Temat wiodący: RZEŹBA POLODOWCOWA.
W dniu 4 października 2024 r. klasy ósme wyjechały na lekcję geografii do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zajęcia przeprowadził pan Michał pracownik Stacji Ekologicznej. Na początku otrzymaliśmy karty pracy i ruszyliśmy w czterogodzinną wędrówkę po WPN. Dzięki przejściu ścieżką dydaktyczną uczestnicy odkryli tajemnice takich form polodowcowych jak: Góra Staszica – morena czołowa, głaz polodowcowy im. Prof. Adama Wodziczki, Szwedzkie Góry – Oz Bukowsko–Mosiński, Jezioro Kociołek – kocioł polodowcowy, Żabiak – obniżenie wytopiskowe, głaz polodowcowy im. Franciszka Jaśkowiaka, Jezioro Góreckie – rynna polodowcowa, stok rynny Jeziora Góreckiego, rynny polodowcowe i jeziora w Wielkopolskim Parku Narodowym, Kem.
15
Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA
Cieszymy się za takie duże zaangażowanie wszystkich obecnych osób. Uczestniczyło 101 osób i zebraliśmy 81 worków śmieci. Głównie były to butelki szklane. Po sprzątaniu odbył się festyn z atrakcjami Essi Nowak, ogniskiem, babeczkami upieczonymi przez organizatorów oraz popcornem i watą cukrową.
Organizatorzy:
Towarzystwo Przyrodnicze Kumak, Essi-Nowak, Grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu: Matylda Dąbrowska, Amelia Kuchowicz, Zuzanna Kropaczewska, Izabela Król, Amelia Zając, Zofia Rogowska, Helena Grelus, Maria Radziejewska, Marianna Nazimek.
Patroni akcji:
Nadleśnictwo Babki, GOK Zaniemyśl
Dziękujemy za wsparcie:
Urząd Gminy Zaniemyśl, Leśnictwo Łękno, Stowarzyszenie Ziemia Zaniemyska, Polipak, Pracownia Reklamy Wizualnej Krzysztof Głowacki, Szkoła Podstawowa w Zaniemyślu
Dziękujemy
28
XXVII RAJD BERWIŃSKIEGO „Śladami pieczonej pyry”
Uczestnicy Rajdu Berwińskiego wyruszali na trasę od godziny 9:30 ze szkoły podstawowej. Po przebyciu trasy rajdu i wykonaniu zadań dotarli na metę na terenie szkoły.
Na miejscu czekały na nich konkurencje sportowe, zręcznościowe.
Rada Rodziców zorganizowała słodki poczęstunek i napoje dla rajdowców.
Kuchnia szkolna wydała tradycyjną „pyrę z gzikiem”.
Podziękowania kierujemy dla:
- Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej „Jana” i pani Irena Kalisz
za twaróg i ziemniaki na przepyszną „pyrę z gzikiem”,
- paniom Agnieszce Sarnowskiej i Ewie Giernackiej za przekąski do pakietów startowych,
- zespołowi „Music Moon” za oprawę muzyczną,
- Essi-Nowak za udostępnienie gier zręcznościowych.
Cieszymy się, że w tak licznym gronie spędziliśmy sobotnie przedpołudnie.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby impreza turystyczna udała się.
Do zobaczenia za rok.
142
Dzień Pierwszej Pomocy
14 września obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pierwszej Pomocy W związku z tym w klasach 4-8 podczas lekcji wychowawczych uczniowie ćwiczyli elementy pierwszej pomocy np. zakładanie opatrunku, unieruchomienie złamanej kończyny, ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej. Wszyscy uczniowie rozwiązali test ze znajomości udzielania pierwszej pomocy. Wykazali się dużą wiedzą.
17
Warsztaty
Zachęcamy do udziału w warsztacie dotyczącym tworzenia murali. Warsztat będzie prowadził profesjonalny artysta z dużym doświadczeniem w tym zakresie.
(Plakat przedstawia informacje na temat warsztatów dotyczących tworzenia murali. W tle grafika nawiązująca do tematyki plakatu).
Zbiórka
Serdecznie zachęcamy do wsparcia organizowanej przez naszą szkołę zbiórki dla poszkodowanych przez powódź mieszkańców naszego kraju.
Zbieramy:
- środki higieniczne
- pampersy
- żywność w słoiczkach dla dzieci
- żywność długoterminowa
- koce, pościele, ręczniki
- pasty, szczoteczki do zębów
- kalosze
Dary zostawić można w sali zerówki - sala P1.
Bardzo prosimy, aby przynosić tylko nowe produkty.
Zbiórka trwa od 17.09 do 25.09.2024 r.
Wszystkie dary zostaną dostarczone do Fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu, która przekaże je osobom potrzebującym.
(Plakat zawiera informacje na temat zbiórki dla osób poszkodowanych przez powódź W tle grafika nieba).
Rajd Berwińskiego
Serdecznie zapraszamy na Rajd Berwińskiego! Szczegółowe informacje na librusie.
(Plakat przedstawia informacje na temat Rajdu Berwińskiego, który odbędzie się 28.09.2024 r. W tle znajduje się grafika przedstawiająca drzewa).
Osobowość Roku
Z radością informujemy, że Pan Profesor Franciszek Rajewski uzyskał tytuł Osobowość Roku 2023 w kategorii Nauka. Pan Profesor, wybitny ortopeda, od dwóch lat współpracuje z naszą szkołą, prowadząc badania przesiewowe mające na celu wykrycie wad postawy u dzieci oraz wdrażając działania naprawcze. Dzięki Jego cennym wskazówkom staramy się działać tak, aby nasi uczniowie dbając o prawidłową postawę ciała cieszyli się dobrym zdrowiem. Wkrótce rozpoczniemy kolejny cykl badań przesiewowych.
Gratulując i dziękując Panu Profesorowi Rajewskiemu za otwartość i życzliwość wobec naszej szkolnej społeczności, życzymy zdrowia i dalszych sukcesów! 👏
(Zdjęcia przedstawiają Pana Profesora Franciszka Rajewskiego).
Dzień Kropki
(Plakat przedstawia informacje na temat Dnia Kropki, który odbędzie się w piątek 13.09.2024 r.).
Kongres Nauczycieli Fizyki
W dniach 5 - 7 września nauczycielka fizyki z naszej szkoły p. Anna Woźniak brała udział w 3 Kongresie Nauczycieli Fizyki, który odbywał się na Wydziale Fizyki i Astronomii w Poznaniu. Był to czas wielu inspirujących spotkań, wykładów oraz prezentacji. Uczestnicy mieli okazję zwiedzać Centrum NanoBioMedyczne UAM oraz Laboratorium Fizyki Widzenia i Optometrii. W ostatnim dniu kongresu Pani Anna przedstawiała swój autorski temat „Co Trzy małe świnki robią na lekcjach fizyki?” dotyczący procesu gamifikacji jako alternatywnej formy sprawdzania wiedzy. Gratulujemy inspirującego wystąpienia!
3(Relacja z Kongresu Nauczycieli Fizyki, który odbywał się na Wydziale Fizyki i Astronomii w Poznaniu).
Warsztaty z Lego
Dziś uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach z klockami Lego „Bricks4Kidz”. To był bardzo kreatywnie i pomysłowo spędzony czas! Szczegóły w ulotce informacyjnej, którą uczniowie otrzymali podczas zajęć.
18(Zdjęcia przedstawiają uczniów klas I - III podczas warsztatów z klockami Lego).
Zebrania
(Plakat przedstawia informacje na temat zebrań z rodzicami, które odbędą się 12 września 2024 r. W tle grafika nawiązująca do tematu).
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września br. dyrektor szkoły pani Anna Rewers-Baranowska otwarła nowy rok szkolny 2024/2025.
4
Konkurs
(Plakat przedstawia informacje na temat konkursu MURALove przystanki w Lubonieczku).
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
(Plakat przedstawia informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025).
Dowozy i odwozy w dniu 02 września 2024 r.
(Plakat zawiera informacje na temat dowozów i odwozów autobusem szkolnym w dniu 02 września 2024 r.).
Archiwum Aktualności