Odzyskanie Niepodległości
Informacje dotyczące funkcjonowania szkoły
Kreatywne prace plastyczne - batik świecowy
"BATIK ŚWIECOWY" - malowanie świecą. Jest to kolejny etap projektu "Kreatywne prace plastyczne" pod okiem Pani Ani i Pani Kasi. Dziś tematem była fantastyka. Dzieci wykorzystały swoją wyobraźnię i świecami oraz akwarelami stworzyły prawdziwe cuda. Efekty Ich prac zamieszczamy poniżej.
Misiowe podróże - ciąg dalszy
Długo wyczekiwany Miś Bartek dotarł do Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu. Bardzo szybko zaprzyjaźnił się z uczniami i uczennicami klasy 1b. Zaraz po przybyciu został oprowadzony po szkole. Potem wspólnie z dziećmi wyruszył na jesienny spacer do parku.
4
Akcja sadzenia drzew
Jesienne sadzenie drzew ma swoje zalety. Ciepła jeszcze gleba w połączeniu z niższymi temperaturami i większą wilgotnością sprzyja stymulacji korzeni, pomagając roślinom odpowiednio się ukorzenić przed nadejściem mrozów. Dlatego właśnie teraz uczniowie klasy 2a i 2c wzięli udział w akcji sadzenia drzew, jednocześnie realizując kolejne zadanie w ramach projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki. Pod fachowym okiem pana leśniczego, po zapoznaniu się z tajnikami dotyczącymi sadzenia drzew, szpadle poszły w ruch i zasadziliśmy szpaler drzew liściastych przy ul. Średzkiej w Zaniemyślu. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymaliśmy od pana leśniczego domek dla nietoperzy oraz magnesy z logo Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY.
27
Taneczne piątki w małej świetlicy
Słoneczne dni za Nami - nie straszny Nam deszcz za oknem, bo My co piątek w rytm muzyki idziemy tanecznym krokiem!
Projekt - Kreatywne Prace Plastyczne
Pani Kasia z małą świetlicą i klasa 1a rozpoczęły udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM - KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Dzisiaj ich zadaniem było barwienie papieru kolorową bibułą.
Program "Być jak Ignacy"
Uczniowie uczęszczający na kółko Berbot biorą udział w programie naukowym "Być jak Ignacy". Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Oto krótki filmik z przeprowadzonych przez dzieci eksperymentów wyjaśniających działanie zjawisk w przyrodzie. Zobaczcie, jak pasjonująca może być nauka!
Szkolna Liga Wolontariacka
Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli działania w Szkolnej Lidze Wolontariackiej. Będą wykonywali działania zlecone przez edukatorów Nowego ZOO w Poznaniu. Pierwsze zadanie polegało na znalezieniu gatunku zwierzęcia zbliżonego liczebnością do uczniów naszej szkoły. Wolontariuszki z klasy 6d fantastycznie wykonały zadanie. Oto ich praca:
Misiowe podróże - wizyta w parku
Jesienna pogoda zaprosiła dzisiaj dzieci z klasy IB w "Misiową Podróż" do pobliskiego parku. Uczniowie ruszyli szlakiem prowadzącym do leśniczówki, gdzie spotkali sie z panem leśniczym Zbigniewem Łyszczarzem. Zachęcił on dzieci do codziennego podziwiania piękna przyrody. Dużo frajdy sprawiło wszystkim wspólne zbieranie grzybów oraz słuchanie śpiewu ptaków.
Misiowych podróży ciąg dalszy
Misiowych podróży ciąg dalszy.. Dzisiaj odwiedziliśmy szkolną Izbę Pamięci. Uczniowie klasy Ib zapoznali się materiałami archiwalnymi naszej szkoły. Dzieci obejrzały zdjecia i eksponaty związane z życiem mieszkańców Zaniemyśla.
2
"Misiowe podróże po Polsce" - projekt
„Cudze chwalicie, swojego nie znacie...”- tyle jest pięknych miejsc w Polsce, nieodkrytych, nieznanych ...” Klasa 1b bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie: „Misiowe podróże po Polsce”. Zadaniem dzieci jest poznanie ciekawych miejsc w swojej miejscowości, a zatem jest to wspaniała okazja do rozwinięcia wiedzy własnej na temat ZANIEMYŚLA i jego okolic. Dzieci z wychowawcą prowadzą pamiętnik z podróży, w którym zapisują notatki dotyczące miejsc, które odwiedziły. Do projektu zgłosiło się 270 szkół z całej Polski.
Egzamin na kartę rowerową
Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Nasi uczniowie systematycznie utrwalali sobie przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych lekcji był egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy 5 i 6, którzy z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, nie mogli tego robić na zakończenie 4 klasy. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego, a następnie przystąpili do sprawdzianu praktycznego – rowerowego toru przeszkód.
Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawa jazdy”.23
Informacje
Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w terminie od 26.10.2020 r. do 08.11.2020 r. zawiesza się zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.
Uczniowie klas I-III uczęszczają do szkoły w trybie stacjonarnym zgodnie ze swoim planem lekcji – funkcjonuje dla nich świetlica szkolna, dowozy oraz obiady.
Organizacja funkcjonowania nauczania na odległość dla uczniów klas IV-VIII:
1. Lekcje odbywają się w ramach nauczania na odległość, które obejmuje zarówno lekcje wysyłane na Librusie jak i prowadzenie lekcji online za pośrednictwem platformy do wideokonferencji ZOOM.
2. Lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji.
3. Podczas lekcji online obowiązują następujące zasady:
a) link do spotkania znajdzie się w terminarzu oraz w wysłanej lekcji,
b) uczniowie łącząc się na lekcje online wpisują swoje imię i/lub nazwisko (przezwiska, pseudonimy, podszywanie się pod inną osobę, itp. jest nieakceptowalne), mają włączone kamery i mikrofony,
c) lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać - złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko z wykluczeniem z lekcji, ale i z konsekwencjami prawnymi,
d) podczas lekcji online uczniowie zachowują się kulturalnie, nie odzywają się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewają innych, nie krytykują i nie obrażają,
e) zabronione jest zakłócanie przebiegu lekcji (np. włączanie muzyki, odtwarzanie filmów i innych dźwięków, itp.),
f) dla bezpieczeństwa uczestników lekcji online nie udostępniania się linku do spotkania innym osobom.
4. Sekretariat szkoły funkcjonuje w godz. od 7.30 – 15.30 w budynku głównym oraz w godz. 7.30 – 11.30 w budynku pałacu. Zasady pobytu osób spoza szkoły na terenie szkoły pozostają bez zmian zgodnie z reżimem sanitarnym obowiązującym od początku roku szkolnego.
Proszę na bieżąco śledzić informacje na Librusie oraz stronie internetowej szkoły.
Anna Rewers-Baranowska
Dyrektor Szkoły
Bierzemy udział w konkursie "Region czysty na 6"
Przerwa na czytanie - podsumowanie
W piątek 9 października 2020 społeczność naszej szkoły brała udział w biciu rekordu w liczbie osób czytających podczas przerw między lekcjami. Wielu z nas przyniosło do szkoły swoje książki, inni biegli rano do szkolnej biblioteki, która zanotowała rekordową ilość wypożyczeń.
W kampanię włączyło się 235 osób. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Efekty akcji, w której brało udział wiele szkół z całej Polski, zostaną podane 9 grudnia 2020 przez organizatora – Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim.
Dzień Edukacji Narodowej 2020 r.
Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w innej formie niż zawsze. Tym razem, zamiast przedstawienia i apelu, Uczniowie przygotowali krótkie filmiki oraz upominki. Zapraszamy!
W filmie wykorzystano następujące utwory:
2. Shawn Mendes - There's Nothing Holdin' Me Back
Pola Nadziei
- 11
W piątek 9 października wolontariusze z naszej szkoły rozpoczęli jesienną edycję Pól Nadziei. Dwudziestu wolontariuszy z klas siódmych i ósmych zasadziło 400 cebulek żonkili przy szkole w Łęknie przy pałacu. Dziewczęta i chłopcy z radością i zapałem wykonali zadanie w mgnieniu oka. Teraz będziemy czekać do wiosny aż wyrosną i będzie można je rozprowadzić, a przy tym wesprzeć budowę hospicjum w Środzie Wlkp. W tym roku niestety akcja się nie odbyła, mimo, że kwiatki zakwitły piękne i dorodne. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym uda się przeprowadzić wiosenną akcję.
Wizyta Mistrza
- 2
Niemalże tuż po zejściu z podium w Belgradzie do naszej szkoły zawitał nasz były uczeń Cezary Litka. Czarek jeszcze parę lat temu uczęszczał do naszej szkoły (Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu). Obecnie naukę kontynuuje w SMS w Poznaniu. Czarek trenuje wioślarstwo i bardzo krótkim czasie już wiele osiągnął. Zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów w Wioślarstwie w wyścigu solowym oraz w podwójnym. W ostatni weekend września w Serbii wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów. Tym bardziej cieszymy się, że Czarek znalazł chwilę i przyjął nasze zaproszenie. Swoim młodszym koleżankom i kolegom opowiadał o treningach, szkole, zdrowym odżywianiu. Pokazał swoje najnowsze zdobycze - dwa złote medale i jeden srebrny. Zaprezentował również swój sprzęt treningowy - ergometr, na którym intensywnie trenuje. Każdy chętny mógł wypróbować, na czym polega wiosłowanie "na sucho" i jakie to trudne. Trzymamy za Czarka kciuki i czekamy na kolejną wizytę.
Projekt Edukacyjny: Czytam z klasą
Uczniowie klasy 2a i 2c biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki, wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Projekt ten został stworzony z myślą o zachęceniu uczniów do czytania książek, w tym lektur szkolnych. Dzieci rozpoczęły już przygodę z chmurką Tosią, przenosząc się do Krainy Drzew. Pierwsze zadania: Czytusie, Chmurki - przyjaciółki Tosi, Lekturniki już gotowe. Magiczne drzewa wyturlane, a miejsce pod kolorowym jesiennym drzewem zaprasza do czytania i słuchania.
10
Archiwum Aktualności