"Gdzie mieszkają dźwięki?" to pierwszy z serii koncertów, które w tym roku szkolnym zaplanowała dla nas Filharmonia Pomysłów. Cykl "Na granicy pięciolinii" zapoczątkowało spotkanie z ministrem Szarpidrutem, który chwilami był kukiełką, a chwilami człowiekiem. Mogliśmy też poznać Muzolka i Muzolinkę - wesołe pacynki, które będą nas wprowadzać w świat dźwięków.
Filharmonia Pomysłów - "Na granicy pięciolinii"
- 7
Wycieczka uczniów klas drugich do Poznania
- 15
10 października klasy drugie wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Poznania. Mimo, że pogoda w Poznaniu nie była dla nas łaskawa i padał deszcz, udało nam się zobaczyć i zdziałać bardzo wiele! Zwiedziliśmy i podziwialiśmy poznańską starówkę, a następnie udaliśmy się na warsztaty do Rogalowego Muzeum Poznania, by poznać tajemnice wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania.
Rogalowe Muzeum Poznania to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. To miejsce dla wszystkich którzy chcą poznać lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole.
W pięknej, renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz, wyrabialiśmy ciasto, wypełnialiśmy je nadzieniem, zwijaliśmy i formowaliśmy w kształt podkowy. Radości i śmiechu było przy tym zadaniu bardzo dużo. Mogliśmy też spróbować rogali wypiekanych na miejscu. Wszystkim bardzo one smakowały. A w samo południe z okien kamienicy oglądaliśmy spektakl z udziałem koziołków.
W wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do Zaniemyśla. Wycieczka bardzo nam się podobała i już nie możemy doczekać się następnej.
XIII WIELKOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY
Dnia 19 października 2019 grupa uczniów z klas szóstych wzięła udział w XIII Wielkopolskim Konkursie Historycznym „II wojna światowa rozpoczęła się w Polsce. Kampania wrześniowa 1939 roku”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Im. Ks. Prof. Edwarda Nawrota oraz Szkoła Podstawowa nr 28 w Poznaniu. W konkursie wzięło udział 164 uczniów, z 46 szkół.
Wyniki SP w Zaniemyślu:
I miejsce - Kamil Szał 47 punktów na 52 możliwe (90,4%)
II miejsce – Adam Pawlak 40/52 (76,9%)
III miejsce – Michał Sobierajski 38/52 (73,1%)
W konkursie wzięli też udział: Dawid Andrzejewski, Kacper Gronowski, Mateusz Twardowski i Kacper Samolczyk.
Pogromcy fake newsów i hejtu.
Spotkanie z pisarzem, dziennikarzem
24 października 2019r młodzież z klasy ósmej i klasy siódmej naszej szkoły wzięła udział w warsztatach w Bibliotece Publicznej. Zajęcia zatytułowane „Pogromcy fake newsów i hejtu” prowadził pisarz i dziennikarz Krzysztof Koziołek. Z jego pisarskiego pióra wyszyły takie książki jak: Droga bez powrotu, Wzgórze Piastów, Nie pozwól mi umrzeć. Warsztaty były bardzo ciekawe a zabawa przy tworzeniu "plotki" była pouczająca. Była burza mózgów, scenki rodzajowe do odegrania, wyszukiwanie informacji w różnych źródłach oraz burzliwa dyskusja na temat hejtu. Zajęcia miały na celu spowodować głębokie zastanowienie się zanim coś „wrzucimy” do Internetu.
1
Zajęcia z programowania w klasie III B
Kolejne zajęcia z programowania odbyły się 16 października 2019 r. Zabawa z robotem Photonem umożliwiła dzieciom poznanie podstaw programowania. A możliwości zaprogramowania inteligentnego robota są tysiące, wszystko zależało od pomysłu i wyobraźni dzieci, które były zachwycone interaktywną zabawą.
Pola Nadziei
Z początkiem roku szkolnego wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczynają swoje działania. Pierwszym działaniem jest sadzenie cebulek żonkili. Akcję tę poprzedza zbiórka pieniędzy, przeliczenie ich oraz zakup cebulek. W tym roku przy pięknej pogodzie zasadzliśmy 500 cebul żonkili i tulipanów. Nie brakowało chętnych do działań. Akcja przebiegła szybko i sprawnie. Teraz czekamy do wiosny aż urosną i będą gotowe na kolejną akcję.
4
Sztafetowe Biegi Przełajowe
Uczennice naszej szkoły po wygraniu rywalizacji w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH na szczeblu powiatowym reprezentowały 17 października 2019r. powiat średzki w finale wojewódzkim w Poznaniu. Wszystkie nasze zawodniczki pobiegły rewelacyjnie i zakończyły rywalizację na 6 miejscu!!!
GRATULACJE :)
Szczegóły na fb WF Zaniemysl
WYCIECZKA DO JUMP SPACE
Dnia 9 października 2019 roku chętni uczniowie z klasy 7a pod opieką opiekunów: wychowawcy p. Dariusza Dukarskiego i p. Natalii Naskręt wybrali się do parku trampolin Jump Space w Śremie. Na początku wizyty wszyscy uczestnicy wyjazdu zostali zapoznani przez obsługę z zasadami panującymi na terenie obiektu oraz poinstruowani, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dostępnych atrakcji. Następnie, po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie mogli skorzystać z czekających na nich atrakcji parku trampolin, do których zaliczyć można m.in.: tor przeszkód, ściankę wspinaczkową, różnego rodzaju trampoliny, drążek gimnastyczny, grę w „zbijaka” na trampolinach, zjazd na oponach czy też rzuty piłką do koszów do koszykówki. Uczniowie dobrze się bawili aktywnie spędzając czas w klasowym towarzystwie.
2
Wycieczka klas trzecich do Multikina w Poznaniu
25 września 2019 r. dzieci z klas trzecich wybrały się do Multikina w Poznaniu na spektakl teatralny pt. "Wilk i zając". W trzech zabawnych epizodach Zając występujący, jako właściciel restauracji, dentysta i policjant, spotyka się z Wilkiem. Pełen komicznych sytuacji i humoru słownego spektakl uczy dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Świetna gra aktorów, piękna kolorowa scenografia, muzyka i stroje pozostawiły niezapomniane wrażenia.
Infolinia
Zachęcamy do zapoznania się z poniższą informacją:
Czwartki LA
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie na Czwartkach LA 26.09.2019 r. - szczegóły na FB "WF Zaniemyśl" - link do profilu umieszczony jest w zakładce po prawej stronie.
Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne.
24 września b.r. uczniowie klas 5a i 5d obejrzeli w poznańskim Multikinie spektakl wrocławskiego teatru In-art pt.: „Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne” (w reżyserii i ze scenariuszem Andrzeja Wieczorka). Przedstawienie w zabawny sposób, czerpiąc ze współczesnych popkulturowych kontekstów, ukazywało historie znane wszystkim z Biblii. Szczególnie ciekawe było wykorzystanie różnych form teatralnych – m.in. lalek i teatru cieni. Sugestywna, wesoła i przystępna parafraza fragmentów tej najbardziej znanej Księgi świata z pewnością na długo zapadnie nam w pamięć!
Dzień Matki Ziemi
Każdego roku, w trzeci weekend września odbywa się międzynarodowa kampania „Sprzątanie świata”. Również uczniowie naszej szkoły, brali czynny udział w tym przedsięwzięciu. Najmłodsi z klas: 1a, 1b i 1c, pojechali w piątek 20 września do Czmonia, na zrekultywowane wysypisko śmieci, które tworzy 30 m górę usypaną z odpadów, na której posiano trawę i posadzono trzy tysiące drzew i krzewów. Dzieci pod opieką wychowawców oraz Pani przewodnik, miały okazję wejść na sam szczyt wzniesienia, obserwując przez lornetki okoliczne tereny. Dzięki wspaniałej pogodzie, udało nam się zobaczyć Środę Wielkopolską. Podczas pobytu, przemierzyliśmy ścieżkę edukacyjną na temat postępowania ze śmieciami. Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na zabawę i piknik na świeżym powietrzu. Jedną z niespodzianek przygotowanych dla pierwszaków była możliwość karmienia kucyków oraz zabawy na placu zabaw.
31
Czwartki LA
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie na Czwartkach LA 19.09.2019 r. - szczegóły na FB "WF Zaniemyśl" - link do profilu umieszczony jest w zakładce po prawej stronie.
Nasza klasowa wycieczka 4 – 6 września 2019 r.
Rankiem 4 września wyruszyliśmy na wycieczkę po okolicach Międzychodu i Sierakowa.
Pożegnaliśmy naszych uśmiechniętych, ale nieco przerażonych rodziców i zaczęła się przygoda.
Pilot, kierowca i przewodnicy postarali się, aby było wesoło, ciekawie i bezpiecznie. Po drodze zatrzymaliśmy się pod Sierakowem, aby zobaczyć pomnik w kształcie grzyba – charakterystyczny punkt tego terenu – oraz zjeść II śniadanie.
Potem ruszyliśmy w dalszą drogę. W Chrzypsku obejrzeliśmy plantacje mieczyków i zakupiliśmy cebulki kwiatów ozdobnych. W pobliskiej kręgielni rozegraliśmy turniej klasowy.
Wreszcie dotarliśmy do Mierzyna, gdzie się zakwaterowaliśmy i zjedliśmy pyszny obiad. Poznaliśmy tam pana Witka – przewodnika, który zabrał nas na spacer „bobrową ścieżką”. Opowiedział nam po drodze wiele ciekawych historii z życia lasu i leśnych mieszkańców. Wyprawa zajęła nam cały dzień. Po powrocie do Ośrodka Wczasowego zjedliśmy kolację, a następnie udaliśmy się do pasieki, gdzie niektórzy z nas zakupili pyszny miód. Po tej małej wycieczce urządziliśmy zabawę taneczną.
Drugi dzień naszej wyprawy rozpoczęliśmy wyjazdem do Sierakowa, gdzie zwiedziliśmy Zamek Opalińskich oraz znajdującą się w jego pobliżu stadninę ogierów. Później wyruszyliśmy do Mniszek, aby zobaczyć dawny folwark Unruhów, gdzie czekały nas wielorakie zajęcia: wyplatanie z wikliny, noszenie wody, pranie, prasowanie, podkuwanie koni oraz heblowanie.
Wieczorem odwiedził nas pan Witek, który tym razem opowiadał nam o łosiach, jeleniach, sarnach i żabach.
W ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedzaliśmy Międzychód. Tutaj każdy mógł wsiąść do wózka mleczarza i dosiąść osiołka. Po obiedzie pojechaliśmy do znanego nam już Sierakowa, gdzie zjedliśmy lody (pan pilot powiedział, że to najlepsze lody w całej Polsce…).
Później, pełni sił, ruszyliśmy na sierakowski zamek, aby bawić się w rycerzy.
Kiedy na wieży miejskiego kościoła zegar wybił godzinę 19.00, czas było wracać do domu. W autokarze dużo śpiewaliśmy. Największą frajdę sprawił nam śpiew piosenki, której nauczył nas pan kierowca, czyli „Czerwony autobus”.
78
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Mili Uczniowie - rozpoczynamy nowy rok szkolny!
2 września 2019 r.
- godz. 9.00 - Msza Św. w kościele św. Wawrzyńca
- godz. 10.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Zaniemyślu, ul. Poznańska 28 (HALA) - wszyscy uczniowie (klasy I - VIII)
Dowozy w dniu 2 września:
1. Potachy, Kępa Wielka, Zwola - wyjazd z Potach o godz. 7.30
2. Polwica - Jeziory Wielkie - wyjazd z Polwicy o godz. 8.05
3. Brzostek, Wyszakowo, Czarnotki, Lubonieczek o godz. 8.35 - wyjazd z Brzostku (dowóz do kościoła)
Po Mszy Św. dzieci przechodzą pod opieką nauczycieli do szkoły.
(Dzieci z trasy: Potachy - Kępa - Zwola, Polwica - Jeziory Wielkie i przebywające w świetlicy zostaną dowiezione do kościoła z wychowawcami świetlicy o godzinie 8.45).
Odwozy:
1. Przedszkole Samorządowe - wyjazd o godz. 11.20
2. Polwica - Jeziory Wielkie - wyjazd o godz. 11.30
3. Potachy, Kępa Wielka, Zwola - wyjazd o godz. 12.00
4. Brzostek, Wyszakowo, Czarnotki, Lubonieczek - wyjazd o godz. 12.30
Świetlica czynna od godz. 6.30 do 17.00
Do zobaczenia w szkole!
Wycieczka - Małopolska (rok szkolny 2018/2019)
W dniach od 13 do 16 maja 2019 roku 39 osobowa grupa uczniów klas ósmych oraz 2 uczniów z klasy 3 gimnazjum wraz z opiekunami odbyła wycieczkę do Małopolski.
Pierwszego dnia udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Spacerowaliśmy Doliną Prądnika, weszliśmy do Jaskini Ciemnej, w której naszą uwagę zwróciły liczne wiszące nad naszymi głowami nietoperze. Z okien autobusu podziwialiśmy Kapliczkę na wodzie, Maczugę Herkulesa oraz wznoszący się wysoko na skale zamek Pieskowa Skała. Po południu udaliśmy się do Wieliczki – słynnej kopalni soli. Przejście podziemną trasą wywarło na nas duże wrażenie. A niektórzy z nas przekonali się, że sól rzeczywiście jest słona. Na odpoczynek udaliśmy się do pięknego hotelu „Ewa”, znajdującego się nad Wisłą w Krakowie.
Drugiego dnia pojechaliśmy do Tyńca, słynnego Klasztoru Benedyktynów. Z murów klasztoru, wznoszących się wysoko nad Wisłą, obserwowaliśmy Bramę Krakowską – zwężenie „królowej polskich rzek” między Kotliną Oświęcimską a Sandomierską. Potem zwiedziliśmy Wadowice – miejsce urodzin Jana Pawła II. Po zwiedzeniu Bazyliki Ofiarowania NMP, w której ochrzczony został Karol Wojtyła, uraczyliśmy się smacznymi kremówkami. Z Wadowic udaliśmy się do Oświęcimia. Wizyta w dawnym obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau wywarła na nas ogromne wrażenie i skłoniła do refleksji.
Ostatnie dwa dni naszego pobytu w Małopolsce poświęciliśmy na zwiedzanie królewskiego miasta Krakowa. Zaczęliśmy od spaceru po Wzgórzu Wawelskim. Byliśmy w katedrze przy sarkofagu św. Stanisława, dotykaliśmy dzwonu Zygmunta, odwiedziliśmy Kryptę Wieszczów oraz Groby Królewskie. Naszą uwagę zwróciły też renesansowe loggie na dziedzińcu wawelskiego zamku. Potem Traktem Królewskim przeszliśmy na Rynek. Wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej, a niektórzy z nas zrobili zakupy w Sukiennicach bądź raczyli się pyszną czekoladą w pijalni czekolady. Spod pomnika Adama Mickiewicza przeszliśmy ulicą Floriańską do Bramy Floriańskiej oraz Barbakanu, a stamtąd do Pomnika Grunwaldzkiego. Zwiedzanie Krakowa w tym dniu zakończyliśmy wizytą u wawelskiego smoka.
Ostatni dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Kazimierza – dawnej żydowskiej dzielnicy Krakowa. Weszliśmy do jedynej czynnej synagogi Remuh oraz na kirkut czyli cmentarz żydowski. Na Nowym Targu spróbowaliśmy słynnych krakowskich zapiekanek. Ostatnim punktem naszej wycieczki była słynna Fabryka Emalia Oskara Schindlera. Dowiedzieliśmy się tam o losach polskich i żydowskich mieszkańców Krakowa podczas II wojny światowej. Dzień zakończyliśmy pobytem w nietypowej restauracji o nazwie ORZO, gdzie podawane są dania z różnych stron świata. Spróbowaliśmy kefty z jagnięciną, jajek posche, pity, past z bakłażana itp.
Na koniec warto dodać, że podczas naszej wycieczki zmagaliśmy się z deszczem. Padało bez przerwy dwa dni. Ale nie poddaliśmy się! Wycieczkę uważamy za udaną.
17
Teatr Muzyczny w Poznaniu
W dniu 14 czerwca 2019 roku grupa uczniów z klas ósmych, siódmych, szóstych i trzecich gimnazjum wraz z opiekunami obejrzała musical pt.” Rodzina Addamsów” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.
Ten znany musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku, od lat cieszy się w Europie dużą popularnością. W Poznaniu jego premiera miała miejsce 22 września 2018 roku. „Rodzina Addamsów” powstała w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz Teatru Syrena w Warszawie. Warto tu przypomnieć, że przygody upiornej rodzinki Addamsów najpierw ukazywały się w formie komiksu, potem na jego podstawie stworzono serial, a w końcu film.
Akcja musicalu toczy się w starym wiktoriańskim zamku w Ameryce. Demoniczna Wednesday, której rodzicami są Gomez i Morticia, zakochuje się w zwykłym chłopaku o imieniu Lucas. Młodzi planują wspólne życie. Ale zanim je rozpoczną dochodzi do spotkania rodzin pochodzących z dwóch różnych światów…
O tym jak potoczyły się losy zakochanych oraz innych bohaterów – słodkiego, ale groźnego Pugsleya, wiedźmowatej babci czy wuja Festera dowiedzieliśmy się oglądając musical do końca. Występ BARDZO nam się podobał! Po występie uczestniczyliśmy też w spotkaniu z aktorami. O swoich rolach i doświadczeniu zawodowym opowiadali Radosław Elis (Gomez), Ewa Kłosowicz (Wednesday), Kamil Zięba (Lurch) oraz Denisa Jarczak (królowa Elżbieta I).
3
Piknik w Krzesinach
W dniu 5 czerwca 2019 roku uczniowie klas ósmych wzięli udział w pikniku lotniczym w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.
Na pikniku mieliśmy okazję obejrzeć z bliska prezentowany przez wojsko, straż pożarną oraz policję sprzęt, ale co najważniejsze wielozadaniowe samoloty F-16 w akcji. Wśród innych atrakcji należy wspomnieć pokazy sportów walki – taekwondo i zapasów. Obecni na pikniku ratownicy medyczni uczyli jak udzielać pierwszej pomocy. Naszej wizycie w Krzesinach towarzyszył spory upał, więc niektórzy z nas schłodzili się przy wodnej kurtynie, przygotowanej przez strażaków. Na koniec warto dodać, że na pikniku spotkaliśmy naszych starszych kolegów, absolwentów naszej szkoły, a obecnie uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej.
5
Zakończenie klasy III
Dnia 15.06.2019 r. uczniowie klasy 3b uczcili zakończeniu swojego trzyletniego etapu edukacji biorąc udział w zorganizowanej wspólnie z rodzicami imprezie w Wigwamie w Zaniemyślu. Spotkanie rozpoczęło się krótkim przedstawieniem teatralnym wraz z układem choreograficznym przygotowanym przez dzieci z okazji ,,Dnia Matki” oraz zbliżającego się ,,Dnia Ojca”. Oczywiście nie zabrakło miejsca na wspomnienia oraz prezentację zdjęć i filmików przygotowanych przez dzieci. Wspólnie spędzone popołudnie było wspaniałą okazją do podsumowania trzech lat nauki. Od września Ci sami uczniowie zasiądą już w ławkach jako czwartoklasiści. Na nowym etapie edukacji życzymy im wielu sukcesów.
3
Archiwum Aktualności