• Code Week 2022 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week 2022 r. Jest to inicjatywa, która ma na celu promowanie programowania i umiejętności cyfrowych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W ramach tej akcji uczniowie klas IV – VIII na lekcji informatyki wykonywali różne zadania pogłębiające posiadaną przez nich wiedzę z zakresu programowania. Poniżej znajduje się fotorelacja z tego wydarzenia. Zdjęcia wykonano z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Spacer uczniów klas drugich

W czwartkowe przedpołudnie klasy drugie wyszły na długi spacer po najbliższej okolicy szukając śladów historii. Pamiętając o zbliżających się Święcie Wszystkich Świętych i Święcie Zmarłych odwiedziliśmy zaniemyskie cmentarze. Zaniemyśl był niegdyś miejscem, gdzie obok siebie żyli przedstawiciele różnych kultur i religii. Na cmentarzu katolickim zapaliliśmy znicze na grobie Zaniemyślan, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Poszliśmy również na cmentarz żydowski. Nie zapomnieliśmy także o cmentarzu ewangelickim.

• Prace uczniów klas 5 i 6

Jesień jest czasem darów natury. Każdy może znaleźć podczas spaceru coś ciekawego. Uczniowie klas 5 i 6 wykonali z takich darów eko stroiki. Każdy miał już plan, gdzie go postawi lub komu podaruje. Z zaangażowaniem oraz z pomocą warsztatu oraz pistoletu na gorąco otrzymanego z #Laboratoria Przyszłości stworzone zostały takie eko stroiki.

• Pierwszaki lubią się bawić

Chociaż Halloween nie jest polską tradycją, szybko zyskało sympatię najmłodszych. Szczerbate dynie są dla dzieci niezwykle atrakcyjne. Nasze pierwszaki lubują się w stworach i niesamowitych historiach. Dzisiaj od słowa do słowa samodzielnie stworzyły bajkę o czarownicach. Dziecięca wyobraźnia nie miała granic. Były też wyzwania podczas zabawy „Cukierek albo psikus”, slalom z dynią, wyścigi duszków i czarownic. Bawiliśmy się wspaniale. Przy okazji poznaliśmy walory zdrowotne dyni oraz jej szerokie zastosowanie w kuchni. Wiemy też, że ta Królowa Jesieni, choć mocno zakorzeniła się w naszej kulturze jako warzywo, to z botanicznego punktu widzenia jest owocem.

• Lekcje tolerancji kulturowej

"Tolerancja to dążenie do zrozumienia innych" K. Čapek.
              Uczniowie naszej szkoły uczyli się tolerancji kulturowej poprzez poznawanie na zajęciach zwyczajów związanych ze Świętem Zmarłych w Polsce i za granicą. Poznaliśmy zwyczaje panujące m.in. w Polsce, Japonii, USA, Wielkiej Brytanii, Chinach, Meksyku i na Ukrainie.
              Uczniowie naszej szkoły odmienność kulturową zrozumieli, a dodatkowo pokazali, że wiedzą jak obchodzi się Halloween za granicą, a oto kolorowe dowody...

• Upcycling w klasie III a

Upcycling, czyli tworzenie nowych rzeczy ze starych może ogromnie pomóc naszej planecie. Czarodzieje z 3a o tym wiedzą i dlatego wyczarowali ze starych koszulek nowe torby. Brawo za kreatywność. Do szycia użyto maszyny z #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 3a podczas szycia toreb ze starych koszulek).

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny