• ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały wyjątkowy charakter. Świętowaliśmy wspólnie z dziećmi z przedszkola Kolorowy Świat, a także zaproszonymi gośćmi - panią wójt Justyną Dąbrowską, księdzem proboszczem Jackiem Leśniewskim oraz naszymi rodzicami i innymi mieszkańcami naszej gminy.
              W czwartek 10 listopada biało - czerwonym korowodem wyruszyliśmy ze szkoły, aby spotkać się na placu przy OSP. Śpiewane przez nas podczas marszu patriotyczne pieśni miały przypomnieć mieszkańcom Zaniemyśla o 104 rocznicy odzyskania niepodległości, ale także były dowodem naszej pamięci o kolejnych pokoleniach ludzi, którzy przez ponad sto lat nie tracili nadziei na życie w wolnym państwie.
              O godz. 11.11 zaśpiewaliśmy hymn Polski.
              Później wysłuchaliśmy hymnu Ukrainy - myśląc o tych, którzy, jak nasi rodacy wiele lat wcześniej, walczą dziś o swoje prawo do decydowania o sobie.

Pamiętajmy, że to dzięki zn

• Dyktando online - zaproszenie

W dniach 11-13 listopada 2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim uczestniczyć każdy, bez względu na wiek. Środki zgromadzone podczas tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wysłała już 8 tirów z towarem o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości gromadzimy środki na kolejnego tira.

Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się na portalu Dyktanda.pl i kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

• Projekt

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny". Jest to program Kulczyk Foundation i marki Rossmann. W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest II edycja programu. Tym razem uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek.

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny