• Profilaktyka wad postawy

26 października br. rozpoczęły się w naszej szkole badania przesiewowe wad podstawy. Skierowane są one do uczniów klas: 2, 3, 7 i 8, a prowadzi je wybitny specjalista - profesor Franciszek Rajewski. Do tych darmowych badań zgłoszonych zostało 126 uczniów.

Profesor Franciszek Rajewski to specjalista w dziedzinie chirurgii urazowej i ortopedii. Studia medyczne ukończył na Akademii Medycznej w Poznaniu. W 1978r. uzyskał tytuł dra nauk medycznych na podstawie pracy: „Neurografia – czyli metoda kontrastowego badania nerwów obwodowych”. Metodę tę, jako druga osoba na świecie, wprowadził do diagnostyki u pacjentów. Od 1981r. do 1986r. pełnił funkcję ordynatora Kliniki Chirurgii Urazowej i Ogólnej. W 1996r. uzyskał tytuł dra hab. n. med. w chirurgii urazowej i ortopedii. W 1978r. wprowadził do leczenia innowacyjną metodę Ilizarowa, wykonując nią w 1989r. pierwszą w Polsce operację.

• Zajęcia o pszczołach

Inteligentne, pracowite i pożyteczne...
              Uczniowie klasy 1 b poznawali dziś te wyjątkowe owady, jakimi właśnie są pszczoły. Dowiedzieliśmy się, że poza pysznym miodem i woskiem, produkowanym przez pszczoły, te maleńkie istoty pełnią niezmiernie ważną funkcję. Zapylają zdecydowaną większość roślin na świecie. Bez nich nie mielibyśmy owoców i wielu warzyw, a ludzkość przetrwałaby najwyżej kilka lat‼️
              Wiadomości pozyskane na lekcji wykorzystaliśmy tworząc „Pszczelą rodzinę na plastrze miodu”. Bez wątpienia nasi pierwszoklasiści są pracowici jak pszczółki, a efekty ich pracy można podziwiać poniżej.

• Wycieczka uczniów klas trzecich - Solec Kujawski, Bydgoszcz

19 października 2022r. uczniowie klas trzecich wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Solca Kujawskiego i Bydgoszczy. Po dotarciu do celu czekała na nich moc atrakcji. W JuraParku odbyli spacer po ścieżce dydaktycznej wśród figur dinozaurów i prehistorycznych gadów, gdzie zapoznali się z ewolucją życia na Ziemi. Następnie, w Muzeum Ziemi, uczniowie obejrzeli kolorowe amonity i rekonstrukcje prehistorycznych zwierząt. Dzień zakończył się zabawą w parku rozrywki (na atrakcjach takich jak statek piracki, karuzela łańcuchowa oraz rollercoaster).
              Następnego dnia, po pysznym śniadaniu, grupa wyruszyła do Bydgoszczy. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się na najwyżej położonym w mieście wzgórzu, na którym znajduje się punkt widokowy w Wieży Ciśnień, gdzie dzieci podziwiały panoramę Bydgoszczy. Następnie wszyscy udali się na Stary Rynek, gdzie z okna kamienicy nr 15 powitał uczestników wycieczki czarnok

• Informacja

(Plakat przedstawia informacje na temat dekorowania sal w ramach akcji przybliżającej elementy angielskiej kultury. W tle grafika nawiązująca do tematyki akcji).

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny