• Konkurs filmowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie filmowym "Przyroda Ziemi Zaniemyskiej". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VIII.

Zadanie polega na zmontowaniu krótkiego filmiku na temat przyrody Zaniemyśla i okolic. W filmie można wykorzystać własne materiały lub skorzystać z materiałów dostarczonych przez organizatorów.

• Podsumowanie konkursu

21 marca oprócz Pierwszego Dnia Wiosny obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lasów. To w nawiązaniu do drugiego z wymienionych wyżej świąt zorganizowany został w naszej szkole konkurs fotograficzny CZTERY PORY ROKU W NASZYM LESIE. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 1 – 8. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie do wykonania, wybierając tylko sześcioro laureatów, gdyż ciekawych prac, uwydatniających walory przyrodnicze naszego lasu, było całkiem sporo. Zwycięzcom wręczono dzisiaj nagrody i dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, mały upominek i gratulacje od nauczycieli, kolegów i koleżanek.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych w naszej szkole oraz poza nią.

• Przyjaciele Zippiego

Na zajęciach „Przyjaciele Zippiego” gościliśmy mamę Lenki. Pomogła nam ona podsumować część projektu o rozwiązywaniu konfliktów „Wygrać z przemocą.” Pani Ewelina w swojej pracy zawodowej pomaga ludziom w sytuacjach kiedy dochodzi do przemocy. Opowiedziała nam dziś o różnych rodzajach przemocy i o skutkach, jakie niesie za sobą jej używanie. Zwróciła naszą uwagę na wiele aspektów jej występowania i na rolę, jaką może odegrać w naszym dalszym życiu. Uczniowie chętnie dzielili się z gościem spostrzeżeniami dotyczącymi omawianego tematu. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję.

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny