• Dzień bez plecaka

Dzisiaj w naszej szkole odbył się kolejny dzień bez plecaka. Uczniowie znowu nas zaskoczyli swoją kreatywnością. Brawo!

Zapraszamy do zapoznania się z różnymi substytutami plecaka.

(Zdjęcia przedstawiają uczniów podczas obchodów dnia bez plecaka).

• Warsztaty w Pracowni pod Balonami

Uczniowie klasy III b brali dzisiaj udział w warsztatach „Cudowny świat zapachów” zorganizowanych przez Pracownię pod Balonami w Środzie Wielkopolskiej. Pani mgr Joanna Szelągiewicz w interesujący sposób opowiedziała dzieciom o kwiatach, z których można stworzyć naturalne, zapachowe kompozycje. Bazą większości receptur jest lawenda, płatki róż i nagietka. Uczniowie wykonali swoje własne mieszanki kwiatowe, które zamknęli w ozdobnych woreczkach.

• Festyn Rodzinny

Bliskie, serdeczne relacje z rodziną to podstawa szczęśliwego funkcjonowania. Dlatego Międzynarodowy Dzień Rodziny jest ważnym świętem dla każdego pierwszaka. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Dwie godziny dla rodziny”. Oczywiście spędziliśmy ten czas aktywnie. Wiadomo bowiem, że najwięcej radości daje wspólna zabawa. Tak więc chwyciliśmy skakanki, piłki, koce, worki, skaczące osiołki i… czerpaliśmy radość z bycia razem z rodziną. Nie zabrakło też pyszności przygotowanych przez rodziców. Bawiliśmy się wspaniale.

• Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się w niezwykłą podróż w czasie. Mieli okazję sprawdzić w jaki sposób podróżowali ich dziadkowie. A wszystko to dzięki Średzkiej Kolei Powiatowej, której historia sięga już ponad 120 lat. Jest to bowiem jedną z ostatnich czynnych kolei wąskotorowych w Wielkopolsce. Dzieci miały okazję również zwiedzić parowozownię. Z uśmiechami na twarzy pełne wrażeń wróciły do szkoły.

• Projekt

Uczniowie klasy 4B biorący udział w projekcie "A healthy mind in a healthy body" dzięki wskazówkom Profesora Rajewskiego wiedzą już jakie ćwiczenia wykonywać w domu, by odpowiednio zadbać o swoją postawę. Postanowili podzielić się z Wami tą wiedzą. Zachęcamy do zapoznania się z pierwsza częścią filmiku i wspólnych ćwiczeń: https://www.youtube.com/watch?v=_mwMfziqd3U

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

Dzieci z zerówki wzięły udział w "English Special Days" - Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym, który miał na celu budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim. Przedstawione zostały "dni nietypowe" na zajęciach. Dzieci miały możliwość poznania słów związanych z Dniem Czekolady, Dniem Dentysty, Dniem Ziemi, Dzień Jesieni, Halloween, Wielkanoc, Dzień Św. Patryka, Dzień Motyla.

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny