• BohaterON 2022

Podczas zbliżających się wakacji 1 sierpnia 2023 roku obchodzić będziemy kolejną – już 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Warto tu wspomnieć, iż w mijającym roku szkolnym ( już po raz drugi), włączyliśmy się w akcję BohaterON 2022. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

• Spotkanie

"Każdy początek ma swój koniec, a każdy koniec jest początkiem czegoś nowego".

Dzisiaj na Wyspie Edwarda wspaniała klasa IIIC pożegnała się ze swoją wychowawczynią, która zawsze będzie miała w pamięci i w sercu swoich kochanych Urwisów i pragnie serdecznie podziękować Dzieciom za wspólnie spędzone lata oraz ich rodzicom za owocną współpracę.

• Laboratorium chemiczne w kl. 3b

W dniu dzisiejszym sala B1 zamieniła się w laboratorium chemiczne. Na zajęcia przybyła pani Dorota U., nauczyciel chemii w naszej szkole. Dzieci pod czujnym okiem doświadczonego chemika z dużym zaangażowaniem wykonywały doświadczenia. Stworzyły ciecz nienewtonowską mieszając mączkę ziemniaczaną z wodą, wlewały atrament do naczyń z ciepłą i zimną wodą obserwując jej zabarwienie. Doskonałym materiałem do przeprowadzenia doświadczenia okazało się mleko, do którego dzieci wkrapiały po kilka kropel barwnika spożywczego, a następnie dodawały do tej mieszaniny płyn do mycia naczyń. Ciekawy (i wybuchowy) okazał się eksperyment z coca-colą i mentosami. Był też płonący banknot, który nie spalił się. Dziękujemy pani Dorocie za obecność i pokazanie ciekawego sposobu na zdobywanie wiedzy.

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny