Aktualności
SIÓDME I ÓSME KLASY W POZNANIU.
28 listopada 2023r. odbyła się wycieczka do Poznania. Wzięli w niej udział uczniowie klas siódmych i ósmych.
Najpierw wybraliśmy się na wystawę Van Gogha. W specjalnie zorganizowanej przestrzeni ekspozycyjnej mogliśmy oglądać setki dzieł i zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane były jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniały się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Program wystawy skupił się również na listach Van Gogha do jego brata Theo.
Następnym punktem wycieczki było obejrzenie filmu w ramach Festiwalu Ale Kino!. Po wejściu do budynku Multikina 51 zakupiliśmy bilety, a także popcorn i nachosy, którymi zajadaliśmy się podczas seansu. Oglądaliśmy film pod tytułem Ufo. Główną bohaterką była nastoletnia buntowniczka o imieniu Denise. Została ona umieszczona w sierocińcu po tajemniczej śmierci swojeg
Spotkanie z Czerwonymi Lwami
Dzieci z klasy pierwszej pomagały Czerwonym Lwom ubierać choinki do dekoracji pojazdu dla św. Mikołaja. Przyniosły gwiazdy, bombki i łańcuchy. Było radośnie, kreatywnie, wesoło i słodko.
7(Zdjęcia przedstawiają uczniów pierwszej klasy podczas spotkania z Czerwonymi Lwami).
Literki w akcji
Jak działa alfabet Braille’a? O tym dowiedzieli się dzisiaj uczniowie klasy I b. Korzystając z wytłaczanek po jajkach i kasztanów, indywidualnie tworzyli pracę techniczną. Uczniowie samodzielnie szukali związku z pismem dla osób niewidomych (sześć wgłębień odpowiada tzw. sześciopunktowi w alfabecie Braille`a). Kasztany w zagłębieniach w wytłaczance po jajkach według wzoru pisma Braille’a odpowiadają danej literze.
Wojewódzki Konkurs Historyczny
Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Konrad z klasy 6c awansował w tym tygodniu do wojewódzkiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Organizatorem tego konkursu jest Wojewódzki Kurator Oświaty.
Konrad przeszedł już przez 2 etapy konkursu – szkolny i rejonowy. Wykazał się dużą wiedzą historyczną oraz umiejętnościami analizy, porównywania, wnioskowania, uogólniania.
Dzień Pluszowego Misia
28 i 29 listopada świętowaliśmy w bibliotece szkolnej Dzień Pluszowego Misia. We wtorek przybyły do biblioteki dzieci z zerówki i kl. Ia, natomiast w środę uczniowie z kl. Ib i Ic. W trakcie spotkań dzieci poznały historię powstania pluszowego misia opowiedzianą przez Mądrą Sowę (pacynka), obejrzały krótką scenkę pt. „Kubuś Puchatek i pszczoły”, wykonywały „misiowe” ćwiczenia gimnastyczne, rozpoznawały na obrazkach misie będące bohaterami książek i filmów. Mali goście z zainteresowaniem oglądali książki o misiach, a niektórzy wyrazili chęć ich wypożyczenia.
Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
29 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wcześniej, tj. 20 listopada, odbyły się eliminacje szkolne, które wyłoniły uczestników etapu gminnego. Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Uczniowie naszej szkoły wypadli bardzo dobrze - w każdej kategorii wiekowej mieliśmy laureatów:
KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU
Z okazji przypadającej w 2023 roku 550 – rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o tym wielkim astronomie. Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych. Arkusz konkursowy, który wypełniali uczniowie zawierał zarówno pytania zamknięte jak i otwarte. Pytania dotyczyły życiorysu oraz dorobku tego wspaniałego człowieka renesansu, który zajmował się rozmaitymi dziedzinami – astronomią, matematyką, medycyną, administracją, ekonomią, budownictwem itp.
Kalendarz
brak danychArchiwum
Galeria
brak danych