• Aktualności

      • Posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży 2022

      • Uczniowie naszej szkoły Kamil i Michał z kl. 8c zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu i 01.06.2022 w Warszawie w gmachu SEJMU RP będą uczestniczyć w specjalnym posiedzeniu Sejmu. Gratulujemy sukcesu i ogromu pracy włożonej w ten konkurs. 
       Efekty ich pracy można zobaczyć na specjalnej stronie internetowej sdim.edu.pl lub bezpośrednio klikając w link https://www.youtube.com/watch?v=VTPxcmNtH6I

       (Zdjęcie przedstawia uczniów klasy 8c, którzy zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu i będą uczestniczyć w specjalnym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży).

      • Warsztaty w kl. 7c i 8c

      • W klasach 7c  i 8c odbyły się warsztaty zakończone pracą plastyczną na konkurs "RODZINA ŹRÓDŁEM MOCY- STOP PRZEMOCY W RODZINIE".

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 7c i 8c, którzy tworzą pracę plastyczną na konkurs dotyczący przemocy w rodzinie).

      • Zajęcia na basenie

      • Od września uczniowie klasy E biorą udział w cotygodniowych zajęciach na basenie. Pod czujnym okiem instruktora Pana Jacka Hańczyka doskonalą swoje umiejętności pływackie. Zajęcia finansowane są z puli subwencji oświatowej.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy E, którzy biorą udział w zajęciach na basenie).

      • Zajęcia CMI w klasie IV a

      • Praca z Ozobotami rozwija myślenie algorytmiczne, kreatywność oraz umiejętność współpracy, planowania i współzawodnictwa.Mogą się o tym przekonać uczniowie klasy IVa uczęszczający na kółko w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którzy już od jakiegoś czasu testują Ozoboty osobiście. Podczas ostatnich zajęć wykorzystywali oni poznane wcześniej polecenia do stworzenia tras dla robotów. Mogli dodawać różne ułatwienia pozwalające na szybkie pokonanie labiryntu lub utrudnienia spowalniające ruch. Przygotowane przez uczniów tory zostały później wykorzystane do organizacji wyścigów. Uczestnicy losowali trasę, po której miał poruszać się ich robot. Dzięki zajęciom poznali kolejne polecenia pozwalające odpowiednio zaprogramować Ozoboty.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów biorących udział w zajęciach w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego).

      • Wycieczka do Wrocławia kl. 7c i 7d

      • W piątek 6 maja br. klasy 7c i 7d podziwiały atrakcje Wrocławia. Najpierw mieliśmy okazję zwiedzać CENTRUM WIEDZY O WODZIE HYDROPOLIS. Jak powstała woda? Jak wygląda drukarnia wodna w formie kurtyny? Jakie stworzenia mieszkają w głębinach? Na te i inne pytania można było znaleźć odpowiedzi.

       Dlaczego głowa świętego Jana znalazła się na misie? Tę okrutną biblijną historię i inne ciekawostki na temat Starego Miasta poznaliśmy dzięki pani przewodnik. 

       W Afrykarium na terenie ZOO obserwowaliśmy egzotyczne zwierzęta i rośliny, ale prawdziwymi celebrytami okazały się makaki.

       Na koniec odwiedziliśmy unikalny kompleks Hali Stulecia - obiekt światowego dziecictwa UNESCO.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 7c i 7d podziwiających atrakcje Wrocławia).

      • Konkurs

      • Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pt. „RODZINA ŹRÓDŁEM MOCY - STOP PRZEMOCY W RODZINIE" ogłoszonym przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zaniemyślu, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszeniem „Wuchta Wiary” . Poniżej szczegóły i regulamin konkursu:

       (Plakat przedstawia informacje na temat konkursu Rodzina źródłem mocy - stop przemocy w rodzinie. Jasne tło, w centrum plakatu obraz z rodziną).

      • FINAŁ XI EDYCJI KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

      • 26 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. odbył się finał XI Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia dla uczniów ze szkół podstawowych. W rozgrywkach uczestniczyło osiem zespołów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8c. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:


       I miejsce – zespół SP Nr3 w składzie:

       Michał Wojkiewicz, Katarzyna Zalewska, Michał Waleron


       II miejsce – zespół SP w Zaniemyślu w składzie:

       Adam Pawlak, Michał Sobierajski, Kamil Szał,


       III miejsce – zespół SP w Słupi Wielkiej w składzie:

       Gabriela Mydlarz, Blanka Kałużna, Wojciech Zaleski


       Gratulujemy!


      • ROZRYWKA W JUMP SPACE

      • W dniu 11 kwietnia po zajęciach szkolnych uczniowie klas 6a i 6b wyjechali do Parku trampolin w Śremie. Spędzili tam aktywnie 2 godziny, świetnie się bawiąc!!!

      • WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY – PODSUMOWANIE

      • W roku szkolnym 2021/2022 7 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Duży sukces osiągnął w tym konkursie uczeń naszej szkoły -  Kamil z klasy VIII c.

       Kamil pewnie przeszedł przez kolejne etapy konkursu – szkolny i rejonowy i 14 marca 2022 roku wystartował w ostatnim etapie konkursu (stopień wojewódzki). Zdobył 74% możliwych do zdobycia punktów i został finalistą konkursu.

       Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za ogromny wkład pracy i włożony wysiłek!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!

      • KONKURS „MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI” – PODSUMOWANIE

      • W tym roku szkolnym odbył się X Wojewódzki Konkurs Historyczny „Marszałek Józef Piłsudski”. Tegoroczna edycja wpisywała się w obchody 155. rocznicy urodzin patrona konkursu. Nasi uczniowie –  Adam i Michał z klasy VIII c awansowali do finału konkursu dla szkół podstawowych, w którym wystartowało 13 drużyn. Chłopcy zajęli 6 miejsce. Warto wspomnieć, że w całym konkursie wzięły udział 82 drużyny z 54 szkół. Gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy za pracę i zaangażowanie!!!

      • Informacje

      • W najbliższy piątek 18.03 o godz. 19:00 odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury koncert Solidarni z Ukrainą. Wystąpi wyjątkowy duet Aleksandra Idkowska oraz Dawid Troczewski. Wydarzenie będzie tłumaczone na język ukraiński.

       W niedzielę 20.03 w godzinach 15:00 - 17:00 zostanie zrealizowany Dzień Integracji Polsko - Ukraińskiej. W ramach tego wydarzenia będą animacje dla dzieci (w polskiej oraz ukraińskiej wersji językowej), kawa oraz ciasto.

       (Na plakatach zamieszczone zostały informacje na temat koncertu "Solidarni z Ukrainą" oraz Dnia Integracji Polsko - Ukraińskiej).

      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • W grupie 5ab CMI (Centrum Mistrzostwa Informatycznego) kontynuowaliśmy dzisiaj przygodę z ozobotem. Taki mały, a taki mądry.... jak my 😁.

       (Zdjęcia przedstawiają uczestników projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego pracujących z Ozobotem).

      • Dzień matematyki w klasie 1a, 1c i 3a

      • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły udowodnili, że matematyka może być przyjemna i dawać dużo radości👍😊. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach matematycznych, które miały pokazać inną stronę królowej nauk👑, bo dzień matematyki powstał właśnie po to, by uświadomić dzieciom, że matematyka otacza nas w życiu codziennym i wcale nie musi być trudna. 👍

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. 1a, 1c i 3a biorących udział w zajęciach przygotowanych w ramach obchodów Dnia Matematyki).

      • Wystawa uczniów kl. 3b

      • 🌟”W Kosmosie” 🌠- taki tytuł miała wystawa, którą można było zobaczyć w ubiegłym tygodniu w naszej szkole🏫. Uczniowie klasy 3b wraz rodzicami i nauczycielami przygotowali oryginalne eksponaty🖼🎈🚀🛰🌎🌛🌞 i z wielką radością zapraszali nauczycieli oraz koleżanki i kolegów z klas 1-3. Kto nie miał okazji zobaczyć naszych prac na żywo, może obejrzeć poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia ⬇️

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 3b prezentujących przygotowaną przez nich wystawę pt. "W Kosmosie").

      • Drzwi Otwarte w naszej szkole!

      • W naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków👦👧rozpoczynających od września swoją przygodę ze szkołą. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Anna Rewers-Baranowska przedstawiając informacje na temat organizacji pracy szkoły oraz projekty, które najmłodsi uczniowie naszej szkoły realizują w trakcie zajęć. Dzieciom bardzo podobał się spacer po szkole, w trakcie którego mogli zobaczyć sale lekcyjne oraz uczestniczyć w zajęciach z kodowania na dywanie 🤖, z języka angielskiego, w zajęciach plastycznych 🎨oraz sportowych⚽️🏅. Podobały się również gry i zabawy ♟przygotowane przez uśmiechnięte nauczycielki naszej szkoły. Na zakończenie czekały na dzieci słodkie lizaki 🍭oraz ważny test: każdy kandydat na ucznia został poproszony o ocenę czy podobał mu się czas spędzony w szkole 🙂☹️. Cieszymy się, że na tablicy pojawiły się tylko i wyłącznie uśmiechnięte buźki🙂👍Do zobaczenia we wrześniu!👋

       (Zdjęcia przedstawiają dzieci biorące udział w zajęciach przygotowanych w ramach Drzwi Otwartych).

      • Nasza Szkoła z Odznaką Jakości

      • Zrealizowany niedawno projekt „Volles Haus” uzyskał akceptację Krajowego Biura eTwinning i otrzymał eTwinning Quality Label. 🇪🇺

       (Obrazy informują o otrzymaniu eTwinning Quality Label za projekt "Volles Haus").