• Aktualności

      • PROJEKT „BOGOWIE GRECCY” W KLASACH PIĄTYCH

      • Uczniowie klas 5a, 5b i 5c realizowali na lekcjach historii w listopadzie projekt dotyczący starożytnej Grecji. Jego celem było zdobycie wiedzy z zakresu mitologii greckiej, czyli poznanie wybranych bogów i bohaterów starożytnej Hellady. Uczniowie poszukiwali informacji w zasobach Internetu, przygotowywali plakaty i finalnie zaprezentowali efekty swojej pracy koleżankom oraz kolegom z klasy.

       Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, a także zdobyli sporą dawkę wiedzy z zakresu kultury antycznej.

      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • W roku szkolnym 2022/2023 chętni uczniowie z klas czwartych biorą udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Jego celem jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w kółku informatycznym, na którym poszerzają swoją wiedzę z zakresu programowania i robotyki. Podczas ostatniego spotkania uczestnicy stworzyli grę w Scratch z wykorzystaniem dotychczas poznanych bloków i instrukcji. Poniższe zdjęcia przedstawiają efekty ich pracy. Zdjęcia wykonano za pomocą sprzętu otrzymanego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

       #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas czwartych podczas zajęć prowadzonych w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego). 

      • Kiermasz

      • (Plakat przedstawia informacje na temat Zaniemyskiego Kiermaszu Świątecznego, który odbędzie się 10 grudnia w Hali Widowiskowo - Sportowej w Zaniemyślu, grafika o tematyce świątecznej).

      • WIECZÓR FILMOWY KLASY 6B

      • 25 listopada br. spotkaliśmy się w szkole na wieczorze filmowym. Obejrzeliśmy dwa filmy:

       „Wyprawa do dżungli”  - przygodowy i „Wiki i jej Sekret” – familijny. Filmy były ciekawe, polecamy. Między filmami zrobiliśmy przerwę na posiłek. Pizza i soczek ufundowane przez naszych rodziców bardzo nam smakowały.

       Spotkanie udało się i o godz. 21.00 zadowoleni wróciliśmy z Rodzicami do naszych domów.

       Bardzo dziękujemy mamie Izy i mamie Amelki Z. za pomoc w organizacji i przebiegu spotkania klasowego.

      • BOHATER POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO POSZUKIWANY

      • 27 grudnia 2022 roku będziemy obchodzić 104 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Z tej okazji wojewoda wielkopolski Michał Zieliński we współpracy z Telewizją Polską, IPN, Kuratorium Oświaty w Poznaniu organizuje konkurs „MOJE POWSTAŃCZE KORZENIE. POWSTANIE WIELKOPOLSKIE WE WSPOMNIENIACH RODZINNYCH – edycja 2”. Konkurs przeznaczony jest m.in. dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8).

       „Tematem jest powstanie wielkopolskie z perspektywy rodzinnej bądź regionalnej – ukazanie drogi odzyskania niepodległości przez Polskę z punktu widzenia własnej rodziny, członków lub świadków wystąpienia zbrojnego. Prace powinny mieć formę multimedialną, np. jako film, animacja komputerowa, czy interaktywne drzewo genealogiczne. Prace można przesyłać do 16 lutego 2023”

       Poszukujemy wśród naszych uczniów potomków powstańców, posiadaczy ciekawych wspomnień lub pasjonatów powstania wielkopolskiego i zachęcamy do udziału w konkursie jako reprezentanci naszej szkoły (3 uczestników). Osoby chętne do udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczyciela historii w terminie do 22 grudnia br.

       Regulamin konkursu:

       https://www.poznan.uw.gov.pl/wydarzenia-biezace/moje-powstancze-korzenie-powstanie-wielkopolskie-we-wspomnieniach-rodzinnych

      • Konkurs

      • Za kilka dni cały świat ogarnie mundialowa gorączka. ⚽️⚽️⚽️
       Już w tej chwili piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I dodatkowo połączyć przyjemne z pożytecznym? Portal edukacyjny Dyktanda.pl daje taką możliwość, organizuje bowiem konkurs w piłkarskim klimacie!
       Całość składać się będzie z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy miłośnik piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi marzeniami lub przewidywaniami - czyli przygotować dyktando na temat dowolnego meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje teksty można przesyłać tutaj:

       https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/napisz-dyktando-na-mistrzostwa-swiata

       Następnie, w każdy dzień przed meczem polskiej reprezentacji, rozgrywany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o danym meczu naszej kadry. ⚽️🇵🇱
       Zarówno za stworzenie dyktanda, jak i za prawidłowe rozwiązanie, organizator przewidział nagrody. Zachęcamy zarówno uczniów, jak i dorosłych, do wspólnego świętowania mundialu również w takiej formie. 

      • Zajęcia w klasie 3a

      • Uczniowie klasy 3a kolejny raz doskonalili swój warsztat krawiecki. Tym razem uszyli piękne kominy. A wy? Gotowi na jesień? 
       Maszyny do szycia zostały zakupione dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

       #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów z klasy trzeciej podczas zajęć z wykorzystaniem maszyn do szycia).

      • Hodowla patyczaków w oddziale przedszkolnym

      • W ramach innowacji pedagogicznej "Mali odkrywcy na tropie zwierzaków - cudaków", dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły hodowlę patyczaków. Są to ciekawe zwierzęta, które wspaniale opanowały sztukę kamuflażu, a ich wygląd do złudzenia przypomina patyki.

       (Zdjęcia przedstawiają dzieci z oddziału przedszkolnego podczas zaplanowanych zajęć).

      • Msza Św. z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

      • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mszy Świętej z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po mszy nastąpiło złożenie kwiatków pod pomnikiem.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów podczas Mszy Św. z okazji Święta Niepodległości).

      • ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

      • Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały wyjątkowy charakter. Świętowaliśmy wspólnie z dziećmi z przedszkola Kolorowy Świat, a także zaproszonymi gośćmi - panią wójt Justyną Dąbrowską, księdzem proboszczem Jackiem Leśniewskim oraz naszymi rodzicami i innymi mieszkańcami naszej gminy.
       W czwartek 10 listopada biało - czerwonym korowodem wyruszyliśmy ze szkoły, aby spotkać się na placu przy OSP. Śpiewane przez nas podczas marszu patriotyczne pieśni miały przypomnieć mieszkańcom Zaniemyśla o 104 rocznicy odzyskania niepodległości, ale także były dowodem naszej pamięci o kolejnych pokoleniach ludzi, którzy przez ponad sto lat nie tracili nadziei na życie w wolnym państwie.
       O godz. 11.11 zaśpiewaliśmy hymn Polski.
       Później wysłuchaliśmy hymnu Ukrainy - myśląc o tych, którzy, jak nasi rodacy wiele lat wcześniej, walczą dziś o swoje prawo do decydowania o sobie.

       Pamiętajmy, że to dzięki znajomości historii lepiej rozumiemy otaczający nas świat!

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów podczas obchodów Święta Niepodległości).

      • Godzina wychowawcza w DYSTRYKCIE w Śremie

      • We wtorek 8 listopada b.r. uczniowie klasy 8d podzieleni na dwie drużyny rywalizowali w DYSTRYKCIE w Śremie. Laserowy paintball dostarczył wiele radości i emocji. 
       W starciu NIEBIESCY vs. CZERWONI zdecydowaną przewagę zyskała pierwsza drużyna. Kolejny raz można było się przekonać, że zaplanowana i konsekwentnie realizowana strategia to źródło sukcesu!

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy ósmej podczas zajęć w ramach godziny wychowawczej).

      • Dyktando online - zaproszenie

      • W dniach 11-13 listopada 2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim uczestniczyć każdy, bez względu na wiek. Środki zgromadzone podczas tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wysłała już 8 tirów z towarem o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości gromadzimy środki na kolejnego tira.

       Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się na portalu Dyktanda.pl i kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

       https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

       Organizatorem wydarzenia jest serwis edukacyjny www.dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda przygotowana została tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest kanał Historia Realna. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie! 

      • Zaproszenie

      • (Plakat przedstawia informacje na temat Marszu Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada 2022 r.. Informacje umieszczono na białym tle).

      • Projekt

      • Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny". Jest to program Kulczyk Foundation i marki Rossmann. W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest II edycja programu. Tym razem uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek.

       (Plakat przedstawia informacje na temat projektu. Informacje umieszczone są na białym tle, a pod nimi znajduje się logo Kulczyk Foundation i firmy Rossmann).

      • Code Week 2022 r.

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week 2022 r. Jest to inicjatywa, która ma na celu promowanie programowania i umiejętności cyfrowych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W ramach tej akcji uczniowie klas IV – VIII na lekcji informatyki wykonywali różne zadania pogłębiające posiadaną przez nich wiedzę z zakresu programowania. Poniżej znajduje się fotorelacja z tego wydarzenia. Zdjęcia wykonano z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

       #Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszlosci

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów, którzy biorą udział w zajęciach w ramach obchodów Tygodnia Kodowania).

      • Spacer uczniów klas drugich

      • W czwartkowe przedpołudnie klasy drugie wyszły na długi spacer po najbliższej okolicy szukając śladów historii. Pamiętając o zbliżających się Święcie Wszystkich Świętych i Święcie Zmarłych odwiedziliśmy zaniemyskie cmentarze. Zaniemyśl był niegdyś miejscem, gdzie obok siebie żyli przedstawiciele różnych kultur i religii. Na cmentarzu katolickim zapaliliśmy znicze na grobie Zaniemyślan, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Poszliśmy również na cmentarz żydowski. Nie zapomnieliśmy także o cmentarzu ewangelickim.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas drugich podczas spaceru po najbliższej okolicy).

      • Prace uczniów klas 5 i 6

      • Jesień jest czasem darów natury. Każdy może znaleźć podczas spaceru coś ciekawego. Uczniowie klas 5 i 6 wykonali z takich darów eko stroiki. Każdy miał już plan, gdzie go postawi lub komu podaruje. Z zaangażowaniem oraz z pomocą warsztatu oraz pistoletu na gorąco otrzymanego z #Laboratoria Przyszłości stworzone zostały takie eko stroiki. 

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas 5 i 6 podczas tworzenia stroików).

      • Pierwszaki lubią się bawić

      • Chociaż Halloween nie jest polską tradycją, szybko zyskało sympatię najmłodszych. Szczerbate dynie są dla dzieci niezwykle atrakcyjne. Nasze pierwszaki lubują się w stworach i niesamowitych historiach. Dzisiaj od słowa do słowa samodzielnie stworzyły bajkę o czarownicach. Dziecięca wyobraźnia nie miała granic. Były też wyzwania podczas zabawy „Cukierek albo psikus”, slalom z dynią, wyścigi duszków i czarownic. Bawiliśmy się wspaniale. Przy okazji poznaliśmy walory zdrowotne dyni oraz jej szerokie zastosowanie w kuchni. Wiemy też, że ta Królowa Jesieni, choć mocno zakorzeniła się w naszej kulturze jako warzywo, to z botanicznego punktu widzenia jest owocem.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas pierwszych, którzy biorą udział w przygotowanych dla nich zajęciach).

      • Prace uczniów klas czwartych

      • Rowerowa przygoda czwartoklasistów rozpoczęła się na dobre. Uczniowie poznali pierwsze znaki drogowe wykonując Pana Stopa lub Panią Stop.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas czwartych, którzy prezentują swoje prace wykonane na lekcji techniki).

      • Lekcje tolerancji kulturowej

      • "Tolerancja to dążenie do zrozumienia innych" K. Čapek. 
       Uczniowie naszej szkoły uczyli się tolerancji kulturowej poprzez poznawanie na zajęciach zwyczajów związanych ze Świętem Zmarłych w Polsce i za granicą. Poznaliśmy zwyczaje panujące m.in. w Polsce, Japonii, USA, Wielkiej Brytanii, Chinach, Meksyku i na Ukrainie. 
       Uczniowie naszej szkoły odmienność kulturową zrozumieli, a dodatkowo pokazali, że wiedzą jak obchodzi się Halloween za granicą, a oto kolorowe dowody...

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu).