(Plakat przedstawia informacje na temat Dnia Kropki, który odbędzie się w piątek 13.09.2024 r.).
Dzień Kropki
Kongres Nauczycieli Fizyki
W dniach 5 - 7 września nauczycielka fizyki z naszej szkoły p. Anna Woźniak brała udział w 3 Kongresie Nauczycieli Fizyki, który odbywał się na Wydziale Fizyki i Astronomii w Poznaniu. Był to czas wielu inspirujących spotkań, wykładów oraz prezentacji. Uczestnicy mieli okazję zwiedzać Centrum NanoBioMedyczne UAM oraz Laboratorium Fizyki Widzenia i Optometrii. W ostatnim dniu kongresu Pani Anna przedstawiała swój autorski temat „Co Trzy małe świnki robią na lekcjach fizyki?” dotyczący procesu gamifikacji jako alternatywnej formy sprawdzania wiedzy. Gratulujemy inspirującego wystąpienia!
3(Relacja z Kongresu Nauczycieli Fizyki, który odbywał się na Wydziale Fizyki i Astronomii w Poznaniu).
Warsztaty z Lego
Dziś uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach z klockami Lego „Bricks4Kidz”. To był bardzo kreatywnie i pomysłowo spędzony czas! Szczegóły w ulotce informacyjnej, którą uczniowie otrzymali podczas zajęć.
18(Zdjęcia przedstawiają uczniów klas I - III podczas warsztatów z klockami Lego).
Zebrania
(Plakat przedstawia informacje na temat zebrań z rodzicami, które odbędą się 12 września 2024 r. W tle grafika nawiązująca do tematu).
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września br. dyrektor szkoły pani Anna Rewers-Baranowska otwarła nowy rok szkolny 2024/2025.
4
Konkurs
(Plakat przedstawia informacje na temat konkursu MURALove przystanki w Lubonieczku).
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
(Plakat przedstawia informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025).
Dowozy i odwozy w dniu 02 września 2024 r.
(Plakat zawiera informacje na temat dowozów i odwozów autobusem szkolnym w dniu 02 września 2024 r.).
Informacja
Od 08 lipca do 14 sierpnia br. sekretariat w budynku głównym będzie czynny w godzinach od 8.00 do 13.00.
Wykaz podręczników
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W piątek 21 czerwca 2024 roku o godzinie 11.00 w hali sportowej w Zaniemyślu miała miejsce uroczystość zakończenia nauki przez naszych ósmoklasistów. 13 uczniów klasy 8a i 18 uczniów klasy 8b otrzymało świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, w tym kilkunastu z wyróżnieniem. Na uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli obecni byli rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in. wójt gminy Zaniemyśl – pan Grzegorz Grala oraz ksiądz proboszcz Jacek Leśniewski.
Jako pierwsza skierowała do uczniów słowa pani dyrektor Anna Baranowska – Rewers. Potem przemawiał wójt gminy Zaniemyśl – pan Grzegorz Grala. Podczas spotkania wyróżniono kilkunastu uczniów. Przyznano brązowe i złote tarcze, a także wręczono statuetki najlepszym sportowcom oraz tym uczniom, którzy angażowali się w działania wolontariatu. Nagrodzono uczniów, którzy aktywnie brali udział w szkolnych przedstawieniach lub działali w Samorządzie Uczniowskim. Doceniono również tych absolwentów, którzy osiągali sukcesy w konkursach przedmiotowych.
Po części oficjalnej przedstawiciele klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów. A potem uczniowie klas ósmych zaprezentowali krótki program artystyczny – scenki z życia szkoły oraz pokaz taneczny.
Na zakończenie warto też wspomnieć, że w środę 19 czerwca uczniowie klas ósmych wraz z zaproszonymi nauczycielami świetnie bawili się na zabawie na pożegnanie szkoły, którą z wielkim zaangażowaniem i starannością przygotowali rodzice absolwentów.
Życzymy wszystkim uczniom udanego letniego wypoczynku oraz dostania się do wymarzonej szkoły średniej!
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.
Dzisiaj zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024 i rozpoczęliśmy upragnione wakacje.
Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
535
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
(Plakat przedstawia informacje na temat zakończenia roku szkolnego. W tle grafika nawiązująca do tematu).
Dowozy i odwozy w dniu 21 czerwca 2024 r.
HARMONOGRAM DOWOZÓW I ODWOZÓW SZKOLNYCH - 21 czerwca 2024r.
WAŻNE:
W piątek 21 czerwca 2024r. - dowozy są do budynku głównego.
PORANEK BEZ ZMIAN
ODWOZY
Jeziory Wielkie i Polwica Przedszkole - 13:00
Jeziory Wielkie Szkoła Podstawowa – 13:10
Polwica Szkoła Podstawowa - 13:30
Kępa Szkoła Podstawowa – 13:45
Kępa Przedszkole – 13:50
Czarnotki Szkoła Podstawowa – 14:20
Czarnotki Przedszkole – 14:25
Zakończenie projektu
Grupa projektowa z klasy 5b (Natalia, Asia, Jana, Natalia, Olena, Marta, Zosia, Maks, Franek, Leon i Filip) zakończyła udział projekcie eTwinning "My place on earth" odbywającym się na European School Education Platform. Projekt był realizowany od października 2023r. do czerwca 2024r. wspólnie ze szkołami z Polski, Macedonii Północnej i Rumunii. Naszym zadaniem było badanie przyrody, historii, kuchni i aktywności naszego miejsca zamieszkania oraz poznanie jak to wygląda w krajach, z którymi uczestniczyliśmy w projekcie. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi fragmentami obrazującymi realizację projektu pod linkiem:
(Zdjęcie przedstawia uczestników projektu "My place on earth").
WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO I NA SŁOWACJĘ
W dniach od 12 do 14 czerwca 43 uczniów klas siódmych i ósmych wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyło w wycieczce do Zakopanego i na Słowację.
DZIEŃ PIERWSZY
Pierwszego dnia w programie wycieczki znalazła się Słowacja - kraj leżący po południowej stronie Karpat, którego 61% powierzchni zajmują góry. Mieliśmy tam okazję zobaczyć Tatry od południowej strony. Najpierw z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy 4- osobową kolejką gondolową wjechaliśmy na stację pośrednią, a stąd nową, wygodną kolejką linową dostaliśmy się nad Łomnicki Staw – polodowcowe jezioro w Tatrach Wysokich. Mimo braku pogody zdołaliśmy obejść jezioro. Na szczęście gęste chmury od czasu do czasu rozpędzał wiatr i pojawiały się piękne widoki na Łomnicki Szczyt i pobliską okolicę. Na obiadokolację i nocleg udaliśmy się do pięknej wioski Murzasichle niedaleko Zakopanego.
50DZIEŃ DRUGI
Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Zakopanem. Najpierw zwiedziliśmy wybudowaną w 1904 roku kaplicę na Jaszczurówce, która zaprojektowana została przez Stanisława Witkiewicza – słynnego polskiego malarza i architekta. Potem udaliśmy się pod Wielką Krokiew – najsłynniejszą polską skocznię narciarską. Mieliśmy tam okazję przyjrzeć się skoczkom trenującym w miejscowym klubie sportowym. Następnie Drogą pod Reglami poszliśmy w stronę tatrzańskich dolin. Z lewej strony towarzyszył nam las, a z prawej otwierały się, niestety mocno zamglone, widoki na Gubałówkę. Spacerowaliśmy też Doliną ku Dziurze. Doszliśmy do bacówki, gdzie mogliśmy dowiedzieć się oraz zobaczyć, jak z owczego mleka powstaje smaczny ser. Naszym kolejnym celem była Gubałówka – masyw w Paśmie Gubałowskim (1123m.n.p.m). Na szczyt wjechaliśmy kolejką. Niestety deszczowa pogoda sprawiła, że nie spędziliśmy tam dużo czasu. Wróciliśmy do Zakopanego i resztę wieczoru spędziliśmy na Krupówkach – popularnym deptaku w stolicy Tatr. Spacer rozpoczęliśmy na dole ulicy, a zakończyliśmy pod pomnikiem Władysława Zamoyskiego – polskiego działacza społecznego, fundatora Zakładów Kórnickich. W 1889 roku z myślą o ratowaniu lasów tatrzańskich hrabia nabył w drodze licytacji dobra tatrzańskie czyli znaczną część dzisiejszych Tatr Polskich. Na wypoczynek powróciliśmy do Murzasichle.
44DZIEŃ TRZECI
Trzeci dzień upłynął nam na wędrówce. Głównym punktem programu była Dolina Kościeliska – druga co do wielkości dolina polskich Tatr, bogata w różne wapienne formy skalne, wąwozy i jaskinie. My wystartowaliśmy z Kir i zielonym szlakiem dotarliśmy do schroniska PTTK na Hali Ornak (1100 m.n.p.m). Podczas tej 12- kilometrowej wędrówki mogliśmy zobaczyć tradycyjny wypas owiec, spróbować wyrobów z owczego mleka, odpocząć przy potoku na Polanie Pisanej… Dotarliśmy też do Wąwozu Kraków. Warto dodać, że w tej wyprawie towarzyszyła nam przewodniczka tatrzańska, która dzieliła się z nami swoją pasją do gór.
Podczas tej wycieczki mogliśmy nie tylko zachwycić się pięknem tatrzańskiej przyrody czy poznać ciekawą historię Zakopanego, ale co najważniejsze miło spędzić czas w towarzystwie koleżanek i kolegów ze szkoły.
21
Bezpłatne warsztaty
W imieniu Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Zaniemyśl do udziału w bezpłatnych warsztatach tańców polskich.
Zajęcia odbędą się w dniach 31 sierpnia - 1 września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zaniemyślu.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdują się w dzienniku Librus.
Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Zaniemyśl w ramach realizacji zadania publicznego KULTURA, SZTUKA, OCHRONA DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO.
(Na plakacie umieszczono informacje na temat bezpłatnych warsztatów tańca dla dzieci i młodzieży. W tle grafika nawiązująca do tematyki plakatu).
ZAPRASZAMY NA FESTYN
XXI Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka - miejsce na czasie"
W trwającym Tygodniu Bibliotek odwiedził nas Paweł Gołuch, pisarz literatury dziecięcej, autor książek z serii „Smocze kroniki”.
„Smocze warsztaty”, które odbyły się w Publicznej Bibliotece w Zaniemyślu to ogniste spotkanie, na którym autor zachęcał dzieci do czytania książek - przy okazji w humorystyczny i przystępny sposób przekazując im odrobinę wiedzy o poezji dziecięcej.
Uczniowie klas pierwszych wysłuchali wesołych wierszy o awarii, gitarze oraz wakacjach nad morzem. Autor śpiewał i grał na gitarze. Dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych zabawach, a wesoła poezja wywołała na ich twarzach dużo uśmiechu.
Pięknie dziękujemy pani Alinie Sobkowiak za cudowne zaproszenie.
8(Zdjęcia przedstawiają uczniów klas pierwszych podczas spotkania z panem Pawłem Gołuchem w Publicznej Bibliotece w Zaniemyślu).
Archiwum Aktualności